Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kam v Praze na kolo? 3 nejlepší cyklostezky

4.1.2021 11:16

Rádi byste vyjeli na cyklistický výlet po Praze? Proč ne. Připravili jsme pro vás 3 cyklostezky, které zdoláte klidně s celou rodinou. Čtěte dál a vydejte se do krás pražských parků.

Bookmark and Share

Sport na čerstvém vzduchu


Rádi byste si o víkendu vyjeli na kolo, ale nechce se vám až za Prahu? Bez problému. V Praze jsou nádherné cyklostezky, které stojí za vyzkoušení. Sport na čerstvém vzduchu je pro organismus velmi zdravý. Nezapomeňte si vzít kvalitní sportovní oblečení, které od těla aktivně odvede pot. Studený pot může zapříčiní nepříjemné nachlazení, tak se oblékněte do materiálů, které jsou v daném období vhodné.

Skvělou volbou jsou elastické legíny, pevné boty, tričko a mikina se zipem. Určitě vezměte sobě i dětem cyklistické rukavice, které vás ochrání před odřením kůže při případném pádu. Navíc odvádí pot a zajišťují protiskluzové vlastnosti.


Z Braníku na Zbraslav


Krásná rovná cyklotrasa vede po pravém břehu Vltavy podél jihu Prahy. Díky krásnému povrchu je vhodná jak pro cyklisty, tak i pro in-line bruslaře. Pokud hledáte stezku vhodnou pro děti, jste na správném místě. Od začátku do konce měří 8 kilometrů (dohromady 16 km). Začíná v Braníku a vede přes Hodkovičky, Modřany, Komořany do Zbraslavi. Pokud jste vy nebo děti na cestu zpět příliš unavení, dojděte na vlakové nádraží Praha – Zbraslav, ze kterého se dostanete zpět na Braník.


Stromovka je skvělá na piknik i kolo


V ulici Mlýnská v Bubenči začíná příjemná stezka, která vede až do Klecánek. Začít můžete také u holešovického planetária. Cestou budete projíždět Stromovkou, která je hlavně v letním počasí naprosto úžasná. Prvně vjedete na Císařský ostrov a pak se vydáte doleva okolo Vltavy. Cestou potkáte zámek Troja, přírodní park Troja, přírodní rezervaci Podhoří, Bohnice, a nakonec Klecany. Cesta je dlouhá cca 9,5 kilometru. Když budete mít sílu, vraťte se stejnou trasou. Dohromady ujedete 19 km.

Tip: Foťte, foťte a foťte. Až budete mít dostatek materiálu, vytvořte fotoknihu. Vzpomínky jsou k nezaplacení.


Divoká Šárka překvapí dvěma koupališti


Hned u zastávky Divoká Šárka za McDonald's začíná krásná cyklostezka. Nejprve se sjede poměrně příkrá asfaltová cesta, po které následuje odbočka vpravo a následně vlevo okolo Šáreckého potoku. Potok vás dovede až ke koupališti Šárka, kde se můžete vydat vlevo nebo vpravo, kde na vás čeká delší trasa. My pro vás vybrali delší trasu, protože je opravdu moc pěkná. Jeďte tedy vlevo až se dostanete k Purkrabskému háji, který musíte stále mít po pravé ruce. Až budete u dětského hřiště Přírodní park Šárka, jeďte doprava do ulice Pod Hájovnou. Při první příležitosti odbočte do ulice V Pachmance, kterou budete mít po pravé ruce. Dostanete se opět do parku. Na ceste narazíte na lávku, kterou přejeďte a vydejte se opět doprava. Pojedete okolo Šáreckého potoka. U prvního rozcestníku se dejte ostře doleva. Následuje rozcestník Kemping se po pár metrech zatočit doprava okolo kempu, parkoviště a vodní nádrže Džbán zpět k McDonald’s.

Trasa měří cca 7,7 km a ujedete ji do hodiny. V létě se zastavte u koupaliště Šárka nebo vodní nádrže Džbán.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Kam v Praze na kolo? 3 nejlepší cyklostezky"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |