Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Severní stezka - Českem od západu k východu

17.3.2021 10:22

Chystáte se vyrazit na stezky Via Czechia nebo alespoň jejich část? Projděte si virtuálně celou trasu Severní stezky, poznejte její nejhezčí místa a načerpejte inspiraci prostřednictvím povídání autora stezek Via Czechia s profesionálními fotografiemi. V soutěži na Cykloserveru můžete nyní vyhrát premiovou vstupenku na přednášku!

Bookmark and Share

Severní stezka je nejtěžší trasou ze stezek Via Czechia, vede severními pohraničními horami mezi nejzápadnějším a nejvýchodnějším bodem České republiky, její pěší varianta měří 1058 km a cyklistická 1140 km. Cestovatel Jan Hocek absolvoval celou trasu v roce 2020 pěšky i na kole a vnímal měnící se krajinu, architekturu, nářečí, nabídku jídel nebo třeba i lokálních piv.

 

Severní stezka vede 18 pohořími a zeměpisnými celky, přes 8 chráněných krajinných oblastí, 2 národní parky a bezpočet přírodních rezervací a přírodních památek. Pokud tuto stezku zdoláte celou, vystoupáte na 50 tisícovek a stanete na nejvyšším, nejnižším, nejzápadnějším i nejvýchodnějším místě České republiky.

Přednáška vám detailně přiblíží celou trasu Severní stezky profesionálními fotografiemi a detailními mapami trasy. Dozvíte se zajímavosti o málo známých místech i autentické zážitky autora z vlastního putování. Součástí programu bude i krátké představení knihy Severní stezka - Českem od Západu k východu a s prémiovou vstupenkou bude možné klást dotazy v chatu. Projekce bude přenášena online ve velmi kvalitním fullHD rozlišení na platformě Streamio, takže si jí můžete plně užít i na velkých televizních obrazovkách.

Délka přednášky: 120 minut

Termín: 29.3.2021, 19:00 hod.

Premiovou vstupenku můžete nyní vyhrát v naší soutěži »

Severní stezkou vás provede Jan Hocek, autor projektu Via Czechia, vystudovaný biolog a tělocvikář, průvodce, cestovatel, fotograf, a publicista. Navštívil přibližně 80 zemí světa od Grónska po Antarktidu a prošel většinu velkých světových treků na všech kontinentech.

O cestách po své domovině i v zahraničí publikoval řadu knih, které vždy bohatě doprovodil vlastními fotografiemi:

  • Nejhezčí túry světa,
  • Nejhezčí místa světa
  • Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku
  • 100 nejhezčích výletů po Česku a Slovensku

Knižního zpracování se letos dočkají i stezky Via Czechia, které ve dvou svazcích vydává přední české nakladatelství Euromedia.

 

Událost na facebooku »

Vstupenky na přednášku »

Diskusní fórum pro: "Severní stezka - Českem od západu k východu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |