Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Moderní pomocníci na kolo

29.3.2021 12:01

Cyklistika je sportovní aktivitou, která je oblíbená mezi širokou veřejností. Ve 20. letech 21. století si navíc můžete pořídit moderní komponenty na kolo, jež vám mohou pomoci (nejen) vylepšovat výkony.

Bookmark and Share

Moderní příslušenství na kolo


Cyklistika patří mezi nejoblíbenější fyzické aktivity, neboť může snoubit příjemné s užitečným. Dáte si totiž do těla a navíc lze objevovat (nejen) Česko. Kromě kvalitního kola je základem špičkové oblečení, které si je možné pořídit od českých outdoorových značek, anebo od zahraničních výrobců. Na prvním místě je ale stále nepochybně bezpečnost cyklisty, takže při výběru cyklistického vybavení byste se měli zaměřit především na helmy na kolo, které jsou dokonce pro děti do 18 let povinné. V současné době si ovšem můžete pořídit i nejrůznější moderní cyklistické komponenty, jež vám mohou pomoci s tím, abyste dosahovali optimálních sportovních výkonů.


Fitness náramky


Fitness náramky byly v dřívějších dobách perfektními pomocníky pro sportovce, aktuálně už je ovšem používá každý, kdo se zajímá o zdravý životní styl. V současné době je máte k dispozici v mnoha variantách. Proto si přečtěte test fitness náramků. V něm ostatně zjistíte, že existují zařízení, které je možné využít při nejrůznějších sportovních aktivitách, mezi které patří i cyklistika. Umí přitom měřit tepovou frekvenci, vzdálenost či spálené kalorie, takže budete mít všechny důležité informace o svém sportovním výkonu pěkně pohromadě. Určitě tedy stojí minimálně za zvážení. Jsou totiž poměrně levné, nicméně nemají tolik funkcí jako sportterstery a měření je méně přesné.
 

Sporttestery
 

Sporttester je dalším moderním zařízením, který vám může pomoci při jízdě na kole sbírat data a analyzovat je. Hlavní funkcí je opět měření tepové frekvence, ale dovedou toho daleko více. Proto je mohou využívat jak začátečníci, kterým postačí produkty se základními funkcemi, tak pokročilí sportovci. S pomocí sporttesterů je možné měřit čas nebo vypočítávat spálené kalorie, některá zařízení zároveň disponují GPS čipem, díky němuž mohou měřit rychlost, vzdálenost, zaznamenat trasu a pracovat s mapami i navigací. Zároveň si můžete pořídit chytré hodinky přímo na kolo, jež poskytují funkce pro cyklistiku a lze je připevnit na řidítka, čímž dávají lepší výhled na displej.
 

Cyklocomputery
 

Cyklocomputer je vlastně tachometr, nicméně i ten se v průběhu let neustále vyvíjí směrem kupředu. Aktuálně tak sice stále máte k dispozici produkty za pár set korun, jež měří pouze ujetou vzdálenost a rychlost, ale můžete si pořídit i pokročilejší zařízení za mnoho tisíc korun. Ty mohou měřit nejen tyto hodnoty, ale také intenzitu šlapání, teplotu vzduchu, nadmořskou výšku a lze je propojit i s hrudním pásem. Kromě toho mají podporu bezdrátových technologií ANT+, Bluetooth a WiFi, takže je lze spárovat i s mobilním telefonem. Navíc umožňují tvorbu individuálních tréninkových profilů a lze je propojit i s fitness aplikacemi. Hodí se tedy i pro profesionální závodníky.

 

Jan Škaroupka

Kuponer

Diskusní fórum pro: "Moderní pomocníci na kolo"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |