Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Králický Sněžník - jedinečný sportovní zážitek v krajině, která vás okouzlí

10.6.2021 16:07

Co se vám promítne hlavou, když se řekne Králický Sněžník? Ano, krásná krajina Národní přírodní rezervace s panoramaty, které okouzlí každého milovníka přírody. A když to navíc spojíte s cyklistikou na nádherných trasách v jedinečném a naprosto unikátním prostředí, máte o parádní zážitek postaráno.

Bookmark and Share

Zaškrtněte si tedy ve svém diáři datum 19. června. Ten den se totiž koná další díl ze seriálů závodů Kolo pro život Kraličák MTB Tour CARDION. A jedním si můžete být jisti. Rozhodně se máte na co těšit.


Králický Sněžník - jedinečný sportovní zážitek v krajině, která vás okouzlí

Cyklistika a krásná příroda. Pokud preferujete právě toto spojení, pak jste na správném místě. Přesně to vám nabídne akce s názvem Kraličák MTB Tour CARDION. Adrenalin z jízdy na kole v malebné krajině bude zážitkem, na který budete ještě dlouho vzpomínat.
 


Na své si zde přijdou opravdu všichni. Milovníci náročných tratí se mohou těšit na těžká stoupání i obtížné a velmi technické sjezdy. Pokud naopak preferujete spíše klidnější projížďku s rodinou s vyhlídkou na okolní panoramata, pak jste vsadili na správnou kartu. Na výběr budete mít ze dvou závodních tratí (B,C), dětských závodů, pohodové Family jízdy a žádnou roli zde nehraje vaše výkonnost ani věk. Naším cílem je váš co nejlepší pocit z cyklistiky v unikátní oblasti Králického Sněžníku.

Krásný zážitek pro celou rodinu

Podmínky závodu budou plně odpovídat aktuálním opatřením vlády souvisejících s pandemií koronaviru, o bezpečnost svou a svých nejbližších se tak nemusíte bát. Startovat se bude ve vlnách a časových rozestupech podle pokynů pořadatelů akce. O vaše maximální pohodlí bude postaráno hned na dvou místech, kde bude zázemí pro vás i vaše děti. Z jedné strany Králického Sněžníku ho najdete v malebné horské vesničce Hynčice pod Sušinou, zde budou mít zázemí dětské závody. Z druhé strany, v neméně půvabné vísce Stříbrnice, bude k dispozici standardní zázemí KPŽ.

V ceně závodu má každý účastník jednu cestu lanovkou zdarma, k dispozici je kompletní doprovodný program včetně zázemí pro dětské závody. V rámci něho můžete využít například bezplatný servis vašeho kola, možnost jeho umytí, profesionální zdravotní zajištění, aktivity pro děti a mnoho dalších výhod. A to nejdůležitější. S online registrací na závod určitě neváhejte, čas máte jen do 13. června.

Výjimečnost oblasti

Krajina, která vás během závodu čeká, totiž rozhodně stojí za shlédnutí. Třetí nejvyšší pohoří Česka nacházející se na hranicích s Polskem nabízí celou řadu unikátů včetně plejády vzácných rostlin i živočichů. Z vrcholů Králického Sněžníku můžete při dobré viditelnosti zahlédnout nejvyšší horu Moravy Praděd nebo i Sněžku. Kromě nádherné fauny a flory zdejší krajinou protékají i tři řeky. Do Černého moře si razí cestu Morava, Tichá Orlice míří do Severního moře a Kladská Nisa k Baltu.

Když už mluvíme o krásách zdejší krajiny, určitě nezapomeňte navštívit 35 metrů vysokou rozhlednu s originálním názvem Stříbrná Twiggy, která se nachází na kopci Štvanice. Z jejího vrcholu se můžete pokochat unikátním výhledem na panorama Jeseníků i Králického Sněžníku. Pokud se do půvabné krajiny Králického Sněžníku vydáte s dětmi, pak nevynechejte Skiareál Kraličák. Na zdejších upravených travnatých tratích se vaše ratolesti bez obav vyřádí.

Ale vraťme se ještě na moment k Hynčicím. Právě z této vesničky vede sedmikilometrová zážitková trasa, která vaše děti zaručeně zabaví. Pokud bude počasí opravdu přát, vhod vám určitě přijde i osvěžení v místním krásném rybníku s příznačným názvem Úžas. A jestli milujete vy i vaši potomci koně, pak určitě oceníte možnost využití vyjížďky kolem rekreačního areálu Králičák.

Ikonickým místem Jeseníků je pak krásné starobylé lázeňské město Karlova Studánka, které se nachází v neporušené přírodě na východní straně Pradědu v údolí říčky Bílé Opavy.

A vyžití pro bikery? Oblast Králického Sněžníku je pro milovníky jednostopých miláčků naprosto ideální.  Krajina je doslova protkána množstvím cyklotras, jednou z ikon je Jesenicko-orlická magistrála v délce 52 kilometrů, která spojuje Kladskou bránu s Mezivrším.

Už máte jasno? Zúčastnit se závodu ze seriálu Kola pro život Kraličák MTB Tour CARDION v krásném prostředí Králického Sněžníku vám zaručuje jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru. A my vám přejeme, ať si ji užijete se vším všudy.

 

Kryštof Kocánek

Diskusní fórum pro: "Králický Sněžník - jedinečný sportovní zážitek v krajině, která vás okouzlí "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |