Bratřejovské kotáry 2022 - výsledky

16.8.2022 14:32

V sobotu 13. srpna se v malé vesničce Bratřejov na Valašsku uskutečnil II. ročník závodu horských kol Bratřejovské kotáry, který je zařazen do seriálu Force Valaškokarpatská cyklotour 2022. Počasí přálo jak zapáleným pořadatelům, tak také natěšeným závodníkům. Vždyť své síly přišlo změřit bezmála 170 účastníků všech věkových kategorií.

Dopoledne patřilo dětem, které závodily v několika kategoriích. Ti nejmenší na odrážedlech, ti větší už na trati jeli jako zkušení jezdci. Mnozí z nich přijeli i s rodiči, a tak se závodů postupně zúčastnila celá rodina. V poledne proběhlo slavnostní vyhlášení, kde děti dostaly památeční poháry, diplomy, drobné ceny a občerstvení.

V tu chvíli se už na start chystali dospělí a junioři, aby mohl být v 13 hodin zahájen hlavní závod dlouhý 28 km, který vedl Vizovickými vrchy kolem Klášťova, přes Trubiska, Pozděchov, vrchol Tanečnici nad Ublem zpět do cíle, který byl u kulturního domu v Bratřejově.

Na trati byli vidět opravdoví profesionálové, kteří drželi přední pozice, ale našli se i takoví, kteří si to prostě přijeli užít a prožít tak krásné odpoledne v duchu hesla „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ a udělali i něco pro své zdraví a pohodu.

V cíli pak byl z mužů nejrychlejší Ondřej Fukala, který trať zvládnul v čase 1:06:45, za ženy zvítězila Silvie Zvonková s časem 1:29:29 a z juniorů byl nejlepší Daniel Martínek 1:16:45.

Následovalo slavnostní vyhlášení několika kategorií, předání pohárů, diplomů a cen. Pro všechny bylo připraveno občerstvení a příjemné posezení, kde si mohli sdělit své pocity a zážitky z trati a zakončit tak tento pěkný sportovní den.

Pokud chcete prožít takřka rodinný, komorní závod v krásné valašské přírodě i Vy, tak se na Vás již nyní těší parta pořadatelů, kteří pomalu plánují III. ročník tohoto krásného závodu pro rok 2023. Sportu zdar!

Firma SHOCart s. r. o. společně s Cykloserver.cz podporují tyto drobné akce a tentokrát jsme měli v poli startujících dokonce jednoho našeho zástupce, který sice utrpěl na trati drobný úraz, ale dorazil do cíle a už nyní se těší na další ročník.