Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jsi ostřílený biker nebo amatér? V Harrachově nesmíš chybět!

25.8.2022 11:09

Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři. Sedmý ročník závodu vedoucí přes česko-polskou stranu Krkonoš je zařazen do nejvyšší domácí soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu, jehož patronem není nikdo jiný než Český svaz cyklistiky.

Bookmark and Share

Trasa závodu navazuje na již známý maraton z předešlých let. Na české straně Krkonoš odstartují jezdci stoupáním na Čertovu horu (1.021 m n. m.), poté se vydají na Dvoračky (1.140 m n. m.), Horní Mísečky (1.024 m n. m.) a závěrečný český vrchol Slezské sedlo (Špindlerovka) (1.197 m n. m.). Polská strana Krkonoš nabídne několik desítek kilometrů zábavných trailů v okolí Borowice. Závěrečným stoupáním je Wysoki Kamień (1.058 m n. m.), odkud se pomalu klesá do Harrachova.

Kromě nejnáročnější trasy českého poháru na 115 kilometrů se amatéři zúčastní závodu na 48 kilometrů, jehož nejvyšší bod Wysoki Kamień se nachází na polském území. Obdobnou trasou po polské straně Krkonoš se vydá i rodinná Prima jízda, trasa C na 22 kilometrů, přizpůsobená mladším účastníkům, kteří objedou vrchol Vysokého jizerského hřebene po polské části Jizerských hor.

 

V zázemí harrachovského biatlonového areálu Na kolečku se uskuteční tradiční dětské závody pro nejmenší do 10 let. Ty budou díky pestrému terénu nevšedním zážitkem jak pro malé, tak velké. Děti se na pódiu mohou těšit na výjimečné ceny z hračkářství Pompo.

 

 

Neváhejte a přijeďte si v sobotu 3. září užít skvělý sportovní den a poznat v sedle to nejlepší z Krkonoš.

Informace o závodě včetně registrací na jednotlivé trasy naleznete na stránce závodu.

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |