Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: MALLORKA NA KOLE V POHODĚ - LETECKY

MALLORKA NA KOLE V POHODĚ - LETECKY

Mallorka - největší z Baleárských ostrovů s hlavním městem Palma de Mallorka pyšnícím se mnoha historickými památkami nabízí neuvěřitelné bohatství krás - od romantických pláží s palmami přes úrodný kraj pomerančovníků, citronovníků, mandloní, olivovníků a fíkovníků ve vnitrozemí, až po členitá pohoří s borovými lesy i středověkými kláštery na západním a severním pobřeží. Mallorka je ideálním místem pro cyklistiku, k dispozici je spletitá síť silnic a silniček bez velkého provozu aut. Cykloetapy jsou vedeny po asfaltových cestách. Na své si tak přijdou silniční i trekoví cyklisté. Pro vyznavače MTB máme připraveno pár obtížnějších variant, přesto doporučujeme vybavit kolo plášti na asfaltový povrch, který bude převažovat. Všechny vypsané trasy lze zkrátit či prodloužit, cyklozájezd je tak otevřen pro všechny nadšence cyklistiky.


PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Mallorka. Odlet z ČR na Mallorku, ubytování, večeře.

2.den: Mallorka. Spojení letecké a autobusové varianty zájezdu. Cykloturistika v západním cípu Mallorky. Navštívíme malebný přístav Port d'Andratx a dále přes podhorské Arraco zajedeme do romantického letoviska Sant Elm, písčitá pláž (možnost koupání) s výhledem na ostrůvek Pantaleo či opuštěný skalnatý ostrov Dragoneru. Pro MTB nadšence bikeová cesta až k terasovým zahradám kláštera trapistů nad zátokou Calla en Basset. Pokračování v cestě na Andratx a busem odjezd do hotelu, ubytování, večeře (4 noci na stejném místě).

3.den: Mallorka. Snídaně, autobusem ke kartuziánskému klášteru Valldemossa v zeleném horském údolí, místu, které se proslavilo zimním pobytem Frederika Chopina a George Sandové. Odtud následují dvě horské etapy v pohoří Serra de Tramuntana (UNESCO). Lehčí cyklotúra nás přes Palmanyolu a Bunyolu dovede pod úchvatné zříceniny majestátného hradu Alaró z 10. století. Sjezd do podhradního městečka a pokračování v trase zpět na Palmanyolu, kde na nás bude čekat autobus. Těžší varianta je tzv. královský horský okruh, který nás po nesčetných serpentinách podél severozápadního pobřeží zavede přes uměleckou vesničku Deiá do města pomerančovníků a citroníků Sóller, odkud začneme stoupat do sedla Coll de Soller (501 m n. m.), abychom si následně užili 13 km sjezd do podhorské Bunyoly. Pokračování v trase k autobusu. Společný odjezd do hotelu, večeře.

4.den: Mallorka. Snídaně, fakultativně návštěva vodního ráje Aqualandu v Arenalu nebo cykloturistika podél jihozápadního pobřeží k mysu Cap Blanc s majákem a dále do malebného letoviska Cala Pi s obrannou věží a romantickou pláží patřící mezi nejkrásnější na Mallorce, koupání. Na zpáteční trase možnost návštěvy 3000 let staré prehistorické osady Capocorb Vell, a dále přes Can Patacó do hotelu, večeře.

5.den: Mallorka. Snídaně, místním busem do hlavního města Palma de Mallorca - gotická katedrála La Seu, jedna z nejkrásnějších v celém Španělsku, palác Almudaina, původně arabský Alcazar a sídlo maurských vezírů, Arabské lázně, tržnice aj. Odpoledne relax u moře či bazénu.

6.den: Mallorka. Výlet ke klášteru Lluc s černou madonou zvanou La Moreneta, horskou silnicí pod vrcholem Tomir (1103 m) sjedeme následně do údolí Marc a do městečka Pollenca s templářským kostelem z 13. století. MTB nadšenci si tuto trasu mohou ztížit po horské cestě GR-221. Kalvárie - výstup po 365 schodech ke kapličce s panoramatickými výhledy tyčící se nad městem. V rámci časových možností prodloužení trasy k moři s koupáním. Setkání s autobusem a odjezd do hotelu, večeře (2 noci na stejném místě).

7.den: Mallorka. Snídaně, odjezd autobusem na severovýchodní cíp Mallorky. Nenáročná cyklistika podél pobřeží do Alcudie přes přírodní rezervaci Albufera (pozorování ptactva) do letoviska Can Picafort. Při cestě koupání a relaxace. Zpět do hotelu. Pro horské nadšence cykloetapa na mysu Formentor s nesčetnými výhledy na majestátné útesy. Možnost absolvování celé trasy ke stejnojmennému majáku nebo výšlap až na vrchol Talaia, odkud budete mít celý poloostrov jako na dlani. Sjezd do Alcudie, příjezd do hotelu, večeře.

8.den: Mallorka - Praha. Odlet zpět do ČR, v případě příznivého letového řádu předtím ještě relax u moře.

Obtížnost: 2-3, nejlépe treková kola, možno silniční
Délka tras: autobusem 4600 km, na kole 0-300 km
Počasí: vzduch 22-25 °C, voda 18-20 °C
Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Jihlava, Praha, Ústí nad Labem

Termín (1452): 24.5. - 31.5. 2018
cena v Kč letecky: 26 990,-

Termín (1456): 18.9. - 25.9. 2018
cena v Kč letecky: 26 990,-


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: čtvrtek 24. 5. 2018 – čtvrtek 31. 5. 2018
Počet dní: 8
Země: Španělsko
Název CK: Nomád
Stravovaní: Polopenze
Doprava: Letadlo, Kolo
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: lehká
Doporučené kolo: silniční, trekingové

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka na Mallorku včetně tax a poplatků, transfery, 7x ubytování s polopenzí v hotelu/apartmánu, pobytová taxa, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Vlastní kolo můžete poslat s autobusovou skupinou dle vypsaných nástupních míst. V případě vlastního kola do letadla příplatek cca 2500 - 3500 Kč.

Cena: 26,990 Kč


Diskusní fórum pro: "MALLORKA NA KOLE V POHODĚ - LETECKY"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz