Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: UKRAJINA NA KOLE (DO HOTELU)

UKRAJINA NA KOLE (DO HOTELU)

Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa - Zakarpatská Ukrajina. Po vedlejších silničkách vedoucích přes vesnice s dřevěnými domky a kostelíky, po dřevařských cestách podél průzračných a divokých bystřin v hlubokých zalesněných údolích se vrátíme jakoby o několik desetiletí zpět. Jednodenní výlety z jednoho místa „nalehko“ s možností voleb různých variant, včetně pěší.


PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Pilipec. Busem na Ukrajinu. Prohlídka hlavního města „Zakarpatí“ Užhorodu: hrad, skanzen, historické centrum, původní synagoga, tržnice. Ubytování Pilipec pod poloninou Boržava. Odpoledne k vodopádu Šipot uprostřed lesů.

3.-4.den: Verchovina - Rekyta. Siněvir - Koločava. Na kolech k Mežhorje a nejmalebnějším pohořím Podkarpatí Verchovina, podél říčky Holjatyn do Rekyty s nádherným dřevěným kostelíkem a přes sedlo do Nižného Studeného a zpět. Další den údolím říčky Ripinka do Mežhorje a do Siněvirského sedla s výhledy na okolní kopce. Sjezd do vesnice Siněvir a podél řeky Těrebla až do Koločavy - návštěva dřevěného kostelíku s hroby čsl. četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, bývalá četnická stanice.

5.den: Siněvirský N.P. Busem do Siněvirského sedla a na kolech sjezd do Siněviru a do Siněvirského N.P. Přes vesničku Siněvirskaja Poljana až k legendou opředenému Siněvirskému jezeru s možností výjezdu do dřevařské osady Svoboda. Podél Těrebly plné přírodních „vířivek“ lákajících ke koupání dále do Siněviru s možnostmi ochutnávek místních specialit v kolibě.

6.den: Nižnij Studenyj - Skotarske - Volovec. Na kolech přes vesničky Nižnij a Věrchnij Studenyj do Lvovské oblasti do sedla Beskid na bývalé československo-polské hranici. Přes Skotarske do Volovce a zpět (lehčí varianta s Ozero Vita, koupání).

7.den: Hřeben poloniny Boržava. Náročnější trasa sedačkovou lanovkou i s kolem téměř na hřeben poloniny Boržava a přes hlavní hřeben do Ričky. Lehčí varianta do vesničky Bukovec a podhůřím poloniny Boržava přes Rička a Lozjanskij do Mežhorje. Lze i pěší varianta lanovkou na hřeben poloniny Boržava, přechod hlavního hřebene a sestup do Ričky.

8.den: Volovec, Nižné Vorota. Busem do Volovce a na kole přes vesničky Nižné Vorota a Zavadka a přes Seredněverecký průsmyk do bývalé Haliče (Lvovská oblast). Možnost zajet až do zapadlé vesničky Verchnjačka.

9.-10.den: Iza - Mukačevo - Praha. Busem do vesnice Iza (trh) a do Mukačeva se starobylým centrem s radnicí a hradem Palanok. Noční přesun zpět do ČR.

UKRAJINA NA KOLE

Obtížnost: 2-4, doporučujeme trek, MTB
Délka tras: autobusem 2700 km, na kole 0-380 km
Počasí: horské, proměnlivé
Odjezdy: Praha, Hradec Králové, Pardubice, Brno

Termín (1461): 2.8. - 11.8. 2020
cena v Kč/*dvoulůžko: 10 390,-/*11 490,-


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: neděle 2. 8. 2020 – úterý 11. 8. 2020
Počet dní: 10
Země: Ukrajina
Název CK: Nomád
Stravovaní: Polopenze
Doprava: Bus, Kolo
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: střední
Doporučené kolo: trekingové, horské

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze v hotelu, 7x ubytování ve smíšených vícelůžkových pokojích penzionu (*2-lůžkových pokojích hotelu s vlastním soc. zařízením), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj v hotelu 1600 Kč.

Cena: 10,390 Kč


Diskusní fórum pro: "UKRAJINA NA KOLE (DO HOTELU)"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz