Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: NA KOLE OD JIHU K SEVERU SKOTSKA

NA KOLE OD JIHU K SEVERU SKOTSKA

Cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny. Skutečné poznání Skotska, projedeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani to podstatné, např. jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Cyklistické cesty sledují dálkovou národní trasu West Highland Way. V závěru našeho programu navštívíme skotsko-anglické pomezí, kde budeme moci obdivovat římské opevnění Hadriánův val, zapsané na seznamu UNESCO.


PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Bruggy - Glasgow. Autobusem do Belgie. Prohlídka města Bruggy na kolech a dále podél říčních kanálů malebnou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace Het Zwin u holandských hranic. Trajektem do Anglie. Autobusem na sever. Z Milngavie u Glasgow do krajiny Campsie Wells. Prohlídka palírny skotské whisky Glengoyne a odjezd na ubytování nedaleko Glasgow (individuálně možná večerní prohlídka).

4.-5.den: N.P. Loch Lomond. Cyklistika v N.P. Loch Lomond s výletem k moři. Přes Balloch podél řeky Leven do Dumbartonu k nejstaršímu písemně doloženému hradu v Británii. Výhled na mořský záliv Firth of Clyde. Podél západního pobřeží a jednoho z nejhezčích jezer Skotska Loch Lomond, přes malebné obce Luss a Tarbet. Možnost prodloužení cyklistiky kolem jezera Loch Long atd.

6.-7.den: Ben Lawers, Rannoch Moor. Královská okružní etapa do „srdce Skotska“ - oblasti Ben Lawers a pohádkového jezera Loch Tay. Z rybářské vesničky Killin do sedla pod vrcholem Ben Lawers s úžasným výhledem na jezero i do údolí Glen Lyon, do kterého sjedeme. Jedinečnou horskou krajinou pod majestátními vrcholy budeme klesat údolím s pasoucími se ovečkami a divokými jeleny opět k Loch Tay. Na kole od kamenného mostu v Bridge of Orchy k jezeru Loch Tulla a do rašelinišť Rannoch Moor. Za Ba Bridge vystoupáme k ruinám Ba Cottage s výhledy na Grampian Mountains. Sjezd údolím Glen Coe pod impozantním štítem Buachaille Etive Mor k mořskému jezeru Loch Leven.

8.-9.den: Glen Nevis, Fort William. Vyšlapeme do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu a skrze lesní porosty až na hřeben nad údolím Glen Nevis s výhledem na Ben Nevis. Sjezd do údolí a přes Fort William k Památníku Commandos (alternativně podél jezer Loch Leven a Loch Linnhe). Autobusem zpět na ubytování. Odpočinkový den ve Fort William nebo výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (20 km). Možnost celodenní cyklotrasy k jezeru Loch Ness.

10.-12.den: Greenhead - Oxford - Praha. Autobusem na jih. Procházka u Hadriánova valu, bránícího severní hranici Římské říše, u Greenhead. Přejezd přes Anglii a ubytování. Další den lehká cyklistika v okolí Oxfordu podél Temže. Individuálně možná prohlídka univerzitního města. Trajektem do Francie a přes Německo domů.

Obtížnost: 2-3, doporučujeme cross (silniční)
Délka tras: autobusem 5000 km, na kole 0-400 km, pěšky 0-40km
Počasí: vzduch 18-25 °C, deštivěji než u nás
Odjezdy: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň, (možnost svozu: Brno, Jablonec n.N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav)

Termín (1421): 13.7. - 24.7. 2018
cena v Kč: 15 690,-/*18 490,-


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: pátek 13. 7. 2018 – úterý 24. 7. 2018
Počet dní: 12
Země: Skotsko
Název CK: Nomád
Stravovaní: Bez stravování
Doprava: Bus, Kolo
Ubytovaní: Kemp, Pod střechou
Obtížnost: střední
Doporučené kolo: silniční, trekingové

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem, zpáteční trajekt do Anglie, přeprava kol, 8x ubytování v kempech a na farmách (*jednoduché chatičky a hostely s vícelůžkovými pokoji), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 7x česká polopenze 1960 Kč.

Cena: 15,690 Kč


Diskusní fórum pro: "NA KOLE OD JIHU K SEVERU SKOTSKA"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz