Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: Nejkrásnější údolní cyklostezky Jižního Tyrolska

Nejkrásnější údolní cyklostezky Jižního Tyrolska

Překrásná příroda italských Dolomitů, výhledy na horské štíty, půvabné horské vesničky a malebná historická města Brixen, Sterzing, Bruneck a Bolzano s příjemnými restauracemi, zurčící potůčky i údolí dravých řek, horská jezera, louky plné květin, středověké hrady, část cyklostezek vede po zrušených železničních tratích s osvětlenými tunely, to vše a ještě mnoho dalšího nabízí Jižní Tyroly a vše je možné shlédnout na kole po cyklistických stezkách. Vybrali jsme ta nejmalebnější údolí Eisacktal, Pustertal, Tauferertal a Ahrntal, Val di Landro. Trasy jsou naplánované pro všechny věkové i výkonnostní kategorie s podporou autobusu, ubytování na jednom místě v pensionu s výtečnou polopenzí a venkovním bazénem a možností konzumace vlastních nápojů při večerním posezení v klubovně.


Itálie – Jižní Tyrolsko – termín 03.07. – 08.07. 2019 (odjezd z ČR ve středu ráno a návrat z neděle na pondělí, 4 dny cyklistiky/4 dny ubytování s polopenzí), pátek 05.07. 2019 je státní svátek - den pracovního volna, pouze 2 dny dovolené ne středu 03.07. 2019 a čtvrtek 04.07. 2019.

Na účastníky čeká nenáročná cyklistika – hvězdicové výlety převážně po rovině nebo z kopce s případnými krátkými nenáročnými výjezdy. Základní denní délka jednotlivých etap činí 40 až 60 km a s podporou autobusu jedoucím za cyklisty je možné etapy libovolně zkrátit. Zdatní jedinci si budou moci přidat kilometry v přilehlých kopcích (např.výjezd na Kronplatz, výjezdy k horským chatám a průsmykům atd.).

Ubytování a polopenze: Viums – hotel Waldesruh*** – krásné ubytování v rodinném hotelu, velké příjemné pokoje dvou nebo třílůžkové, všechny pokoje s příslušenstvím (koupelna+WC), ručníky a osušky jsou na pokojích, připojení WiFi – bezplatné, báječná polopenze - snídaně formou švédských stolů a večeře 4 chody – salátový bufet, předkrmy tyrolské a italské speciality, hlavní jídlo a dezert. Majitelé pensionu se přímo starají o spokojenost se stravou a ubytováním.V hotelu je výtah a u pensionu k dispozici bazén na plavání.

V hotelu je možné popíjet v příjemné klubovně a hotelovém baru vlastní nápoje a používat sklo. Majitelé pensionu také nabízejí možnost si u nich objednat víno, točené pivo, expresso, nealkoholické nápoje…., ale není to podmínkou k posezení. Večerní zábava není omezena žádnou hodinou, klubovna je plně k dispozici účastníkům zájezdu. Kromě těchto prostor je dále k dispozici garáž, k případnému uskladnění kol.

Program zájezdu:

1. den: ranní odjezd z ČR a denní přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie. Příjezd k hotelu, ubytování a večeře. Odjezdová místa z Prahy a dalších míst budou upřesněna.

2. den: autobusem na Brenner a odtud na kole po nové cyklostezce, částečně po zrušené železniční trati přes Sterzing (prohlídka nádherného historického centra), projedeme a navštívíme rozsáhlou pevnost Franzensfeste, neunikne nám věhlasný klášter v Neustifftu s možností ochutnávky místních specialit a místního vína. Cyklistický den můžeme ukončit v historickém „Havlíčkově“ Brixenu. Havlíček byl zde sice ve vyhnanství, ale skvělé klima jeho nemocné ženě i jemu v podstatě prodloužilo život. Návrat autobusem na ubytování, zdatnější mohou přes Elvas do Viumsu na kole.

3. den: na kole přejedeme po náhorní rovině přes Elvas a sjedeme do Brixenu a dále po cyklostezce kolem řeky Eisack přes malebný Klausen a dále údolím jablek a vína se starými obrannými hrady do historického Bolzana (možná prohlídka). Před Bolzanem možnost výjezdu lanovkou na Bauernkohlern s výhledy (jízdenka není v ceně). Z Bolzana návrat autobusem na hotel.

4. den: autobusem přejedeme do Sand in Taufers – prohlídka hradu (vstupné není v ceně), pro zájemce možný výjezd lanovkou na Speikboden a po cyklostezce do Brunecku (prohlídka historického centra) a přes Kiens s barokním hradem Ehrenburg, kolem řeky Riens do Muhlbachu a Schabsu. Výjezd na ubytování autobusem nebo na kole.

5. den: autobusem přejedeme k jezeru Durrensee (nedaleko Cortiny), odtud údolím řeky Riens přes Toblach a po Pustertálské cyklostezce do Brunecku. Zde ukončíme náš zájezd u Aquareny Cron4. Možnost koupání. Večer odjezd přes Rakousko a Německo do ČR.

6. den: v nočních až ranních hodinách návrat do odjezdového místa v ČR..

Povrch: asfalt a zpevněný povrch, mimo možných MTB výjezdů na okolní kopce.

Obtížnost: 1-2, kvalitní asfaltové a zpevněné cyklostezky, které zvládne každý cykloturista.

Pro milovníky horských kol a volných terénů (MTB) možnost vlastního programu – mnoho skvělých tras s výjezdem do přírody přímo od hotelu Waldesruh. Doporučené trasy na místě.

Možnost změny cyklistického programu z důvodu povětrnostních podmínek vyhrazena.

CK KOPŘIVA TURIST s.r.o. je řádně pojištěna proti úpadku u ČPP,a.s., žádné další pojištění není v zahrnuto v ceně.


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: středa 3. 7. 2019 – pondělí 8. 7. 2019
Počet dní: 6
Země: Itálie
Název CK: KOPŘIVA TURIST s.r.o.
Stravovaní: Polopenze
Doprava: Bus
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: lehká
Doporučené kolo: silniční, trekingové, horské

Cena zahrnuje:

Dopravu luxusním autobusem (MAN-WC, klimatizace, DVD, bufet) ) včetně přívěsu na kola (zaplachtovaný přívěs special s držáky na kola), ranní odjezd z ČR (odjezdová místa z ČR budou upřesněna, předběžně Praha, České Budějovice nebo Plzeň) a denní přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie. • 4x ubytování v hotelu Waldesruh s bazénem • polopenze (snídaně, večeře) • možná úschova kol v pensionu • průvodce po celé 4dny ježdění a informační materiály(mapy etapy) • pojištění CK proti úpadku • Z technických důvodů je nutné přepravu elektrokol odsouhlasit před přihlášením na zájezd (zaslat průměr a detail rámu) a zaslat detailní fotku elektrokola.

Cena: 7,990 Kč


Diskusní fórum pro: "Nejkrásnější údolní cyklostezky Jižního Tyrolska"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz