Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: DUNAJSKÁ CYKLOSTEZKA

Nejslavnější evropská cyklotrasa. Z Pasova až do Kremže. Cykloturistický zájezd s možností krácených tras. Po celé trase účastníky doprovází autobus, který lze kdykoliv využít. Čeká vás kouzelná cesta nejkrásnější částí rakouského Podunají kolem klášterů a hradů. Pojedete malebnými vesničkami přes Linec a Melk do údolí Wachau. Délka denních etap se pohybuje od 30 do 60 km a je možné je libovolně zkrátit nebo prodloužit. Povrch je převážně asfaltový, terén s minimálním převýšením.


Program: Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek 1.den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Přesun do německého Pasova. Cyklotrasa Pasov - Engelhartszell - dunajská "smyčka" Schlögen - Aschach, celkem 74 km. PASOV - město tří řek, historické jádro města, dóm sv. Štěpána, rezidenční náměstí, radnice. OBERNZELL - vyhledávané rekreační středisko, zámek pasovských biskupů. ENGELHARTSZELL - klášter s rokokovou kazatelnou. SCHLÖGEN - meandr Dunaje, zvaný Schlőgenská smyčka, přívoz. ASCHACH - středověké městečko, zámek Harrachů. 2.den: cyklotrasa Aschach - Wilhering - Linec - Mauthausen, celkem 56 km. WILHERING - cisterciácký klášter, vynikající interiéry. LINEC - barokní historické centrum města, Hlavní náměstí se sloupem sv. Trojice, dóm, zámek s vyhlídkou. MAUTHAUSEN - zámek, památník bývalého koncentračního tábora. Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek 3.den: cyklotrasa Mauthausen - Grein - Ybbs - Maria Taferl (3 km stoupání) - Artstetten - Melk, celkem 80 km. Možnost krácení při cestě podle řeky. GREIN - malebné městečko loďařů. PERSENBEUG - elektrárna, zdymadla. YBBS - dům loďařů, městské hradby. MARIA TAFERL - nejpůvabnější a patrně i nejtypičtější poutní kostel Panny Marie. Je postavený na vysokém kopci nad údolím Dunaje. Kazatelna je téměř celá pozlacená. Pěkný výhled na Alpy. ARTSTETTEN - zámek byl sídlem následníka trůnu Františka Ferdinanda d' Este i jeho manželky Žofie. Oba jsou pochováni v zámecké kapli. V Sarajevu na ně byl v roce 1914 spáchán atentát. Okolo zámku je pěkný park s moderními plastikami a výhledy do krajiny. MELK - klášter stojící na vysoké skále přímo nad dunajským údolím patří k nejvelkolepějším barokním dílům. Celý areál je zapsán na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek 4.den: cyklotrasa Melk - vinařská oblast Wachau - Weissenkirchen - Dürnstein - Krems, celkem 40 km. WACHAU - malebné údolí je zapsáno na Seznamu přírodního dědictví UNESCO. SPITZ - gotický kostel, klášter, muzeum lodní plavby, střední část krásného údolí Wachau. WEISSENKIRCHEN - jedno z nejkrásnějších městeček v údolí Wachau, schodišťové uličky, domy s věžemi a cimbuřími, gotický kostel Nanebevzetí P. Marie. DÜRNSTEIN - romantické městečko na břehu Dunaje, které si uchovalo středověký ráz. Je sevřeno hradbami s věžemi a branami, zámek s pěknými terasami. Vycházka na zříceninu hradu, který se vypíná na skále přímo nad městečkem. KREMS - historické jádro města. V podvečerních hodinách odjezd, návrat do 24.00 hodin. Ubytování: penzion, soukromí v Aschachu, Mauthausenu a Melku. Stravování: snídaně.


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: čtvrtek 11. 5. 2017 – neděle 14. 5. 2017
Počet dní: 4
Země: Rakousko
Název CK: CK HOŠKA TOUR
Stravovaní: Snídaně
Doprava: Bus, Kolo
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: lehká
Doporučené kolo: silniční, trekingové

Cena zahrnuje:

přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně, popisy tras a průvodce.

Cena: 5,850 Kč


Diskusní fórum pro: "DUNAJSKÁ CYKLOSTEZKA"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com
 
Nanoprotech

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz