Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: OKOLO BODAMSKÉHO JEZERA

OKOLO BODAMSKÉHO JEZERA

Bodensee, vodní klenot pod Alpami a údajně jedno z nejčistších jezer v Evropě. Podél jeho průzračné modrozelené hladiny vede jedna z nejúžasnějších evropských cyklostezek, která vás provede územím tří států, a tak budete mít možnost porovnat si v relativně krátkém čase kulturní i přírodní odlišnosti těchto alpských zemí. Švábské moře, jak jezero hrdě nazývají Němci, i moře rakouské, vám poskytne kromě skvělého poježdění v sedle kola také četné příležitosti k návštěvě památek, kterými celá oblast bohatě oplývá.


1.den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun k Bodamskému jezeru. 2. den: cyklotrasa Hard (ústí řeky Rýn do Bodamského jezera) – Rorschach – Arbon – Kreuzlingen – Kostnice – Staad, celkem 65 km. KOSTNICE – historické jádro města. Památky na upálení Jana Husa (Husův kámen, Husův dům – muzeum, budova koncilu), Dóm Matky Boží. 3. den: cyklotrasa Rýnský vodopád – Schaffhausen – Stein am Rhein – Kostnice – Staad – Meersburg, celkem 65 km. RÝNSKÝ VODOPÁD – jeden z nejznámějších evropských vodopádů. SCHAFFHAUSEN – staré město vroubí staré budovy, některé s malovanými fasádami. Od pevnosti pěkný výhled. STEIN AM RHEIN – středověké hrázděné domy, na náměstí malované. Nad Rýnem se vypíná zachovalý klášter. STEKBORN – historické domy s hradem. ARENENBERG – hezký zámek. GOTTLIEBEN – na hradě byl vězněn Jan Hus. 4. den: cyklotrasa Meersburg – Staad – Kostnice – ostrov Mainau – Allensbach – Reichenau – Kostnice – Staad – Meersburg, celkem 60 km. MAINAU – je znám jako „ostrov květin“. Nedaleko od Alp se daří palmám a pomerančům. Obdivovat budete pěkné zahrady s fontánami. REICHENAU – největší turistickou atrakcí poloostrova je benediktinský klášter, který je zapsán na Seznamu kulturních památek UNESCO. Pozoruhodná je bylinářská zahrada. V Mettelzellu se nachází katedrála. WOLLMATINGER RIED – rákosový močál se vzácnými rostlinami. 5. den: cyklotrasa Meersburg – Friedrichshafen – Wasserburg – Lindau, celkem 51 km. MEERSBURG – jedno z nejmalebnějších měst na jezeře, barokní nový a starý zámek. FRIEDRICHSHAFEN – město proslavily vzducholodě. Za návštěvu určitě stojí Zeppelin muzeum. Pěkná promenáda s vyhlídkovou věží. Pěknou štukovou výzdobu má zámecký kostel. LANGENARGEN – zámeček v maurském stylu. WASSERBURG – pěkný kostel s výhledem na jezero. LINDAU – v ostrovní části města se nachází starobylé jádro, hrázděné domy, kostel sv. Štěpána. V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun. 6. den: návrat v ranních hodinách.


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: sobota 5. 5. 2018 – čtvrtek 10. 5. 2018
Počet dní: 6
Země: Německo
Název CK: CK HOŠKA TOUR
Stravovaní: Snídaně
Doprava: Bus
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: lehká
Doporučené kolo: silniční

Cena zahrnuje:

přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně, popisy tras a průvodce večeře se připlácí

Cena: 8,550 Kč


Diskusní fórum pro: "OKOLO BODAMSKÉHO JEZERA"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz