Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: VÝCHODNÍ MAĎARSKO

Přejedete hory, vyhřejete se v termálech a ochutnáte tokajské víno. Je málo oblastí, kde na malém prostoru je tolik termálních pramenů, jako je tomu v okolí vápencového pohoří Bükk ve východním Maďarsku. Roviny kolem řeky Tiszy jsou pokryté lány kukuřice a slunečnic. Tvoří kontrast s hlubokými bukovými lesy v pohoří Bükk. Přírodní pestrost dotváří oblast Tokaje, která je z velké části pokrytá vinicemi s hrozny vynikajícího tokajského vína. Ochutnáte maďarskou specialitu rybí polévku halaszlé i originální tokajské víno. Oblast východního Maďarska je sušší a teplejší než u nás.


1.den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu na jižní Moravě. Noční přesun do lázeňského střediska Mezőkövesd. 2.den: cyklotrasa Tiszafüred – Mezőkövesd. Celkem 45 km. Odpoledne relaxace v termálu. TISZAFÜRED – městečko na břehu jezera Tiszafüred. HORTOBAGYI NEMZETI PARK – národní park při toku řeky Tisza, který je zapsán na seznamu UNESCO. Kromě kulturní krajiny pusty jsou předmětem ochrany i mokřady, rybníky, rašeliniště a část jezera. Odpoledne odpočinek v termálních lázních Mezőkövesd. MEZŐKÖVESD – léčebné i zážitkové lázně. 3. den: cyklotrasa podél řeky Tiszy. Celkem 60 km. TISZA – jede se lužními lesy rovinatým terénem. 4. den: cyklotrasa Tokaj – Sárospatak – Satoraljaújhely, celkem 50 km. TOKAJ – město hroznů a vín. V okolí dozrává to nejkvalitnější „královské víno“. Zdejší vinařská oblast je zapsána na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Zastávka ve sklípku. SÁROSPATAK (Šarišský potok) – malebné městečko, kterému Maďaři říkají „Athény na Bodrogu“. Město se váže k rodu Rakócziů. K nejvýznamnějším památkám patří romantický hrad, Rakócziho sklepy a hradní kostel. SATORALJAÚJHELY (Nové Město pod Šátorem) – město při slovenské hranici. Možnost výletu sedačkovou lanovkou na vrchol Magas hegy 509 m. 5. den: cyklotrasa přejezd pohoří Bükk, celkem 35 km, možnost prodloužení. Na hřeben účastníky vyvezeme. BÜKK – zalesněné pohoří, občasné výhledy. LILLAFÜRED – lázeňské letovisko, konečná stanice úzkokolejky, romantické jezero. TAPOLCA – ojedinělý lázeňský komplex, koupání v jeskynních lázních ve vodě teplé 29 – 31OC s dvacetimetrovým vodopádem. 6. den: cyklotrasa Mezőkövesd – Eger – Egerszalók, celkem 35 km. Odpoledne relaxace v termálu. EGER – půvabné město, mnoho památkově chráněných objektů, např. biskupský chrám, arcibiskupský palác, minaret, rozsáhlý hrad s vyhlídkami na město. EGERSZALÓK – „maďarské Pamukkale“, koupání v novém termálním koupališti. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun. 7. den: návrat v ranních hodinách. Ubytování: mobilní domy. Stravování: polopenze.


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: úterý 5. 6. 2018 – pondělí 11. 6. 2018
Počet dní: 7
Země: Maďarsko
Název CK: CK HOŠKA TOUR
Stravovaní: Polopenze
Doprava: Bus, Kolo
Ubytovaní: Kemp, Pod střechou
Obtížnost: střední
Doporučené kolo: trekingové, horské

Cena zahrnuje:

přeprava, 4x ubytování, 4x polopenze a průvodce

Cena: 6,950 Kč


Diskusní fórum pro: "VÝCHODNÍ MAĎARSKO"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz