Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: Národní park České Švýcarsko, 6 dní

Národní park České Švýcarsko, 6 dní

Vydejte se na pěší putování čarokrásnou přírodou národního parku České Švýcarsko a Lužickými horami. Zdejší krajina začala být pro svoji ojedinělost obdivována už v 19. století. Poznáte místa, která se za tu dobu nezměnila vychutnáte si zdejší divoké lesy, skalní věže, hluboká údolí, pohledy z nesčetných vyhlídek a krásu lidové architektury stejně jako první turisté a to včetně dopravy 3 historickými dopravními prostředky. Na začátek Vás přiveze pární lokomotiva Žitavské úzkokolejky v provozu již od roku 1890. Využít budete moci i historický autobus a do cíle putování připlujete lodí, která v parku turisty vozí již více jak 120 let.


1. den: S žitavskou úzkokolejkou do Jonsdorfu, 13 km Po příjezdu do Krásné Lípy pokračujete do Lužických hor. Jimi Vás proveze vlak poháněný párou a prožijete si pocity prvních turistů, kteří tak zdejší krajinou projížděli už v roce 1890. Lužickými horami nejdříve projedete a poté projdete až na rozhlednu Jedlová hora. Z pohledu z ní se Vám určitě zatají dech. 2. den: Přes rozhlednu Jedlová do Krásné Lípy, 14 km Sestoupíte z hory Jedlová a pomalu opustíte Lužické hory abyste se ponořili do "hlavního města" Českého Švýcarska. Toto malebné město nabízí na svém náměstí neočekávaná překvapení. Dům národního parku České Švýcarsko, Křinický minipivovar anebo čokoládovou manufakturu. 3. den: Z Krásné Lípy přes hory a Kyjovské údolí do Doubice za dřevěnými sochami, 18 km Na Köglerově naučné stezce se seznámíte s historí města Krásná Lípa. Stezka Vás dovede Vás až do Kyjovského údolí. Je to jedno z nejpohádkovějších míst v parku. Pokračujete do Doubice, kde na Vás čeká překvapení v podobě velkého množství dřevěných soch s mnoha motivy z Českého Švýcarska. Každý si zde najde ten svůj nej. 4. den: Z Doubice hlubokými lesy do Rynartic, 22 km Dnešní tůra vede hlubokými lesy Českého Švýcarska. Cestou se zastavíte na Tokáni, kde budete moci obdivovat lovecké sídlo postavené v alpském stylu. Odpočíval v něm šlechtický rod Kinských a odehrálo se zde i důležité setkání druhé světové války Kinských s lordem Runcimanem a henleinovskou šlechtou. Čeká Vás pak cesta do vesnice na návrší - Rynartic. Odtud z "konce světa" se Vám nebude chtít dík nádherným výhledům vůbec odejít. 5. den: Putování v srdci Českého Švýcarska s dobytím loupežnického hrádku Šaunštejn, 17 km Ráno sestoupíte do údolí říčky Kamenice, se kterou se poprvé setkáte, abyste se na ní později projeli. Nyní Vás ale přivede do tradičního centra parku do obce Jetřichovice. Zde začíná cesta přes vrcholky skalních věží s neuvěřitelnými výhledy. Jako závdavek na další putování navštívíte i Malou Pravčickou bránu. 6. den: 5-hvězdičkové putování k Pravčické bráně a do Edmundovy soutěsky, 11 km / 19 km Tento den je zlatým hřebem celého putování. Nechte se během tůry okouzlit dechberoucím bizarním světem skalních věží a stěn. Navštívíte pohádkovou Pravčickou bránu, největší pískovcový skalní most v Evropě, který byl inspirací i H. Ch. Andersonovi, když zde psal své pohádky. Cesta Vás k ní povede po římse podél skal a nabídne Vám tak nezpomenutelné výhledy na Českosaské Švýcarsko i s úzkým údolím řeky Labe. Následně sestoupíte do Edmundovy soutěsky abyste mohli doplout do cíle Vašeho putování do nejnížší obce v České republice - do Hřenska. Odtud Vás odvezeme zpět do Krásné Lípy, kde jste putování začali. A kruh se uzavře.


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: neděle 1. 4. 2018 – sobota 30. 6. 2018
Počet dní: 91
Země: Česko
Název CK: CK Enthusia
Stravovaní: Snídaně
Doprava: Neuvedeno
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: střední
Doporučené kolo: Neuvedeno

Cena zahrnuje:

5 x ubytování se snídaní 1 x degustace piva v Křinickém minipivovaru 6 x přeprava zavazadel a přeprava první den z Krásné Lípy do Kurort Oybin a poslední den zpět do Krásné Lípy nebo Děčína 1 x bohatý informační balíček s GPS a daty k cestě 1 x plavba lodičkou v soutěskách 1 x cestovní pojištění pojištění CK proti úpadku Hot-Line telefon po celou dobu tůry

Cena: 5,950 Kč


Diskusní fórum pro: "Národní park České Švýcarsko, 6 dní"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu