Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: RUJANA – USEDOM

RUJANA – USEDOM

Až na nejsevernější mys Arkona. Rovinaté trasy s výhledy na moře. Pohodová pobřežní cykloturistika. Oslnivě bílé křídové útesy lákají na největší německý ostrov Rujana každoročně nejen mnoho rekreantů, ale i cykloturistů na nově vyznačené stezky. Příroda je zde rozmanitá a na větší kopce tady takřka nenarazíte. Břehy jsou nízké, občas členité. Na pobřeží se vyskytuje mnoho písečných kos, přesypů a dun. Během cyklistických výletů si můžete odpočinout na některé z mnoha pláží a ochutnat rybí speciality, které nemají chybu.


Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu i v Praze a severních Čechách. Noční přesun na sever Německa. RUJANA – cyklotrasa Lobbe – Seebad Thiessow – Klein Zicker – Lobbe – Ostseebad Sellin – Ostseebad Binz – Mukran – Sassnitz, celkem 53 km. Podle východního pobřeží po zpevněných, většinou však asfaltových cyklostezkách s výhledy na mořské pobřeží. SEEBAD THIESSOW – bílé písečné pláže, hustý smíšený les, slaniska, vlčí máky a chrpy, poloostrov ze tří stran obklopuje moře. OSTSEEBAD SELLIN – rekreační středisko, bílé pláže, historické centrum města, nedaleko biosférická rezervace. OSTSEEBAD BINZ – svérázná přímořská architektura, dlouhé pláže, lovecký zámeček Granitz, pěší promenáda s 370 m dlouhým molem. NEU MUKRAN – moderní přístav, odtud každý den vyplouvá několik trajektů do skandinávských a pobaltských zemí. SASSNITZ – největší a zároveň hlavní město ostrova, které žije rušným životem. Přímo ve starém přístavu si můžete prohlédnout vyřazenou ponorku pocházející z roku 1963 a navštívit některou z mnoha rybích restaurací. RUJANA – cyklotrasa Dranske – mys Arkona – Putgarten – Vitt – Schaabe – Glowe, celkem 47 km. Lze dojet až na ubytování do Sassnitz, + 18 km. Podle severního pobřeží po zpevněných, většinou však asfaltových cyklostezkách s výhledy na mořské pobřeží. MYS ARKONA – nejsevernější 46 m vysoký mys. Na vyhlídkovou plošinu na majáku vede 150 schodů. Pod majákem je možné se vykoupat. Budete-li mít štěstí, můžete najít i kousek jantaru. VITT – malebná rybářská vesnička. PUTGARTEN – další romantická rybářská vesnice. SCHAABE – 8 km dlouhá pláž místy až 100 m široká. GLOWE – slunce, pláž a moře, ráj Baltského moře, rybářský přístav. RUJANA – cyklotrasa v národním parku Jasmund, celkem 30 – 50 km. Většinou po zpevněných lesních cestách, zčásti po méně frekventovaných silnicích. NP JASMUND – duby pokrytý poloostrov. Na pobřeží křídové útesy s vyhlídkami. Nejznámější útes je 118 m vysoký Königsstuhl. Z vyhlídky vede přes 400 dřevěných schodů na pláž. Park je zapsán na Seznamu přírodního dědictví UNESCO. USEDOM – cyklotrasa Peenemünde – Ostseebad Karlshagen – Ostseebad Zinnowitz – Seebad Koserow – Seebad Heringsdorf – Swinouscie, celkem 54 km. Podle pobřeží po zpevněných, většinou však asfaltových cyklostezkách s výhledy na mořské pobřeží. USEDOM – druhý největší ostrov v Německu. Turisty lákají krásné široké bílé pláže a malebná rekreační střediska. Typické jsou fasády s věžičkami, mramorovými sloupy a terasami, jež císařské Německo odkoukalo od francouzských středomořských středisek. PEENEMÜNDE – muzeum, které osvětluje vývoj kosmických letů. OSTSEEBAD KARLSHAGEN – jemné písečné pláže. HERINGSDORF – lázeňské město s vyhledávaným slaným pramenem. Určitě si v některé z četných restaurací dáte smaženého herringa nebo jinou dobrou rybí specialitu. SEEBAD AHLBECK – hezké lázeňské městečko. SWINOUJSCIE – prohlídka přístavního města. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun. Návrat v ranních hodinách.


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: středa 5. 6. 2019 – pondělí 10. 6. 2019
Počet dní: 6
Země: Německo
Název CK: CK HOŠKA TOUR
Stravovaní: Snídaně
Doprava: Bus
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: lehká
Doporučené kolo: trekingové

Cena zahrnuje:

přeprava 3x ubytování 3x snídaně průvodce

Cena: 7,550 Kč


Diskusní fórum pro: "RUJANA – USEDOM"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

100 let žlutého trikotu Tour de France – limitovaná edice 53x11.

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz