Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: TŘEBOŇSKO

TŘEBOŇSKO

Po stopách Jakuba Krčína z Jelčan Malebná krajina Třeboňska a okolí s unikátní sítí rybníků, historickým městem Třeboň a zachovalou vesnickou architekturou patří mezi nejkrásnější oblasti jižních Čech. Jsou zde kulturní památky i zajímavé lokality CHKO Třeboňsko a vše propojuje hustá síť cyklotras. Třeboňsko se může pochlubit téměř pětistovkou rybníků, a proto se také často tato oblast nazývá krajinou dvojího nebe.


Odjezd v ranních hodinách, přesun do jižních Čech. Cyklotrasa Choustník – Červená Lhota – Kardášova Řečice – Novosedly nad Lužnicí – Třeboň, celkem 58 km. CHOUSTNÍK – zřícenina raně gotického hradu, věž upravena jako rozhledna. ČERVENÁ LHOTA – zámek v romantické poloze na skále v rybníku s jediným přístupem po mostě. KARDÁŠOVA ŘEČICE – barokní zámek, židovský hřbitov. NOVOSEDLY NAD NEŽÁRKOU – zachovalé chalupy na náměstí. TŘEBOŇ – historická část města s dominantami areálu renesančního zámku, gotického kláštera a děkanským kostelem, souborem renesančních a barokních měšťanských domů na náměstí, půvabnou renesanční tradniční věží a novogotickým městským pivovarem se staletou tradicí je autentickým obrazem města doby vrcholné éry rybničního hospodářství 16. století. Cyklotrasa Třeboň – Suchdol nad Lužnicí – Chlum u Třeboně – Starý Hospodář – Rožmberk (hráz) – Třeboň, celkem 55 km. CHLUM U TŘEBONĚ – významné letovisko při rakouské hranici. Starý Hospodář – významný rybník v Třeboňské pánvi. ROŽMBERK – největší rybník v Čechách, na hrázi prodej rybích specialit. Cyklotrasa Třeboň – Rožmberk – Veselí nad Lužnicí – Mažice – Borkovice – Soběslav, celkem 48 km. VLKOV – písečný přesyp, nejlépe zachovalá písečná duna v ČR. SOBĚSLAVSKÁ BLATA – unikátní architektonická lokalita nedaleko Soběslavi, která se řadí mezi nejvýznamnější a nejcennější oblasti lidové architektury v Čechách. Typickým rysem většiny staveb je bohatá výzdoba štítů. Tyto památky patří do tzv. selského baroka. MAŽICE/BORKOVICE/ZALŠÍ/ZÁLUŽÍ – selské baroko. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: pátek 14. 6. 2019 – neděle 16. 6. 2019
Počet dní: 3
Země: Česko
Název CK: CK HOŠKA TOUR
Stravovaní: Snídaně
Doprava: Bus
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: střední
Doporučené kolo: trekingové

Cena zahrnuje:

přeprava 2x ubytování 2x snídaně průvodce

Cena: 3,250 Kč


Diskusní fórum pro: "TŘEBOŇSKO"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |