Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: KDE SE RODÍ VÍNO

KDE SE RODÍ VÍNO

Dvě slavnosti během jednoho zájezdu. Opakovaný úspěšný poznávací zájezd s návštěvou vinařských slavností v rakouském Retzu a účastí na Burčákfestu ve Znojmě. Vinařský podzim v Dolním Rakousku je zcela mimořádný svátek. Vinařská slavnost v Retzu je jedna z největších oslav vína na evropském kontinentě. Nenechte si proto tuto příležitost ujít, vždyť se koná kousek od našich hranic.


Program Odjezd v ranních hodinách, přesun na jižní Moravu. Cyklotrasa Lesná – Čížov – Hardeggská vyhlídka – Podmolí – Šobes – Nový Šaldorf, celkem 40 km. ČÍŽOV – pohraniční zátarasy. HARDEGG – nejmenší rakouské město s hradem. ŠOBES – jedna z nejstarších a nejznámějších vinic. Cyklotrasa Nový Šaldorf – Slup – Jaroslavice – Dyjákovičky – Šatov – Znojmo, celkem 40 km. Slup – vodní mlýn, unikátní technická památka. ŠATOV – nenápadná stráň nad vinařskou obcí skrývá světový unikát – malovaný sklep. Když po dlouhém kamenném schodišti sestoupíte do podzemí, stanete v podivné říši mořských panen, trpaslíků a alpských krajinek. Obě strany hlavní chodby i stěny pěti přilehlých salonků zdobí fantasticky barevné plastické obrazy. ZNOJMO – alternativně prohlídka královského města, hradu a rozsáhlého podzemí. LOUCKÝ KLÁŠTER – alternativně se lze již odpoledne zúčastnit šlapání hroznů bosýma dívčíma nohama. Tato úžasná podívaná za účelem výroby speciálního vína s názvem Šlapané víno – za doprovodu Charlie Slavík Revue, se bude odehrávat na nádvoří kláštera u historického kládového lisu. BURČÁKFEST – možnost návštěvy slavností v areálu Louckého kláštera, které je návštěvnickým centrem vinařských závodů Znovín. Ochutnávka burčáku, cimbálová a dechová hudba, bohatá možnost občerstvení. Cyklotrasa Nový Šaldorf – Konice – Popice – Pod Šobesem – Horecký kopec – Heiliger Stein – Retz, celkem 20 km. Cela trasa je vedena po cyklostezce. KONICE – ve vinici malá rozhledna. HORECKÝ KOPEC – kaplička na státních hranicích, přírodní rezervace. HEILIGER STEIN – vyhlídka, zvonička, možnost občerstvení. RETZ – starobylé město, prohlídka historického podzemí. Vycházka vinicemi k větrnému mlýnu a jeho prohlídka. WEINLESEFEST – účast na slavnostech u příležitosti sklizně vína s vinařským jarmarkem, alegorickým průvodem, lidovou hudbou a kašnou s vínem, z níž může každý pít, co hrdlo ráčí. Bohatá možnost občerstvení místními specialitami. V podvečerních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin.


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: pátek 27. 9. 2019 – neděle 29. 9. 2019
Počet dní: 3
Země: Rakousko
Název CK: CK HOŠKA TOUR
Stravovaní: Snídaně
Doprava: Bus
Ubytovaní: Pod střechou, Tábořiště
Obtížnost: střední
Doporučené kolo: trekingové

Cena zahrnuje:

přeprava 2x ubytování 2x snídaně průvodce

Cena: 3,450 Kč


Diskusní fórum pro: "KDE SE RODÍ VÍNO"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz