Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE

SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE

Ochutnáme množství cyklistických tras a cyklostezek, od Sprévské cyklostezky, přes Žabí cyklostezku, cyklostezku Krabat, cyklostezku Saských měst či Okurkovou cyklostezku. Jen mírně zvlněná Horní Lužice, stejně jako cesty v rezervacích „Benátek severu” Spreewaldu (UNESCO), podél řek a krajinou jezer a luk s hustou sítí dokonalých asfaltovaných cyklostezek jsou pravým rájem pro cyklisty. Pohodový zájezd bez nočních přesunů.


PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Žďár nad Sázavou - Budyšín. Autobusem do Německa. Okružní výlet po cyklotrase kolem Budyšínské vodní nádrže a prohlídka centra Horní Lužice - tisíciletého města Budyšína s mnoha věžemi, hradbami i historickým centrem s jeho středověkými uličkami. Možnosti vyhlídek z věží, unikátní vodárenská věž či muzeum hořčice a srbské speciality.

2.den: Horní Lužice. Budyšín. Na kole po Žabí cyklostezce do města Kamenz - rodiště filozofa Lessinga s dominantním kostelem. Centrum města s radnicí a kašnou s českým lvem, měšťanské domy či bašta. Mezi městy historického spolku Lužického šestiměstí na dávné obchodní cestě zpět. Po cestě mineme barokní kostelík v Nebelschütz a barokní cisterciácký klášter St. Marienstern v Panschwitz-Kuckau.

3.den: Hoyerswerda - Cottbus, Burg. Busem ke Guttauským jezerům. Na kole či pěšky podél „Přírodní naučné stezky Guttauská jezera“ a „Okružní stezky mořského orla“. Dále na kole unikátní přírodou biosférické rezervace Hornolužická vřesoviště a kolem mnoha jezer, luk a stepí po Seelandroute do města Hoyerswerda se starým centrem s dlážděnými uličkami.

4.den: Spreewald - jižní okruh (Oberspreewald). Z termálních lázní Burg: dřevěné domky, mlýn, kreativní objekt Weidenburg či Bismarkova věž s vyhlídkou. Volitelně možnost 2 hodinové projížďky na pramicích sítí burgských řek: tradiční farmy, dřevěné dvory, místní fauna a flora (objednání a platba v CK dopředu: 390 Kč/os.). Na kole dále s možností zasávky u obnoveného kruhového slovanského hradiště - hrad Raddusch a kolem malého skanzenu v Lehde, jehož dřevěnice s rákosovými střechami ukazují lužickosrbskou historii. Po Okurkové cyklostezce do města Lübbenau - historické jádro, barokní kostel a zámek s nádherným parkem a podél lánů okurkových polí do starobylého Lübben.

5.den: Spreewald - severní okruh (Unterspreewald) - Žďár nad Sázavou. Velice rozmanitou krajinou Sprévského lesa, kde v době ledové vznikla bažinatá krajina s množstvím říček a kanálů a s bohatstvím ptačích druhů (biosférická rezervace UNESCO). Na kole z „brány Spreewaldu“ - historického Lübben se středověkým kostelem a vodním zámkem na sever Okurkovou cyklostezkou. Bez převýšení pohodovou cestou kolem vodních ploch do Schlepzig s roubenými domy a kostelíkem a do Krausnick. Autobusem zpět do ČR.

SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE

Obtížnost: 1-3, doporučujeme cross, silniční
Délka tras: autobusem 1300 km, na kole 0-270 km
Počasí: vzduch 23-26 °C, voda v jezerech 15-22 °C
Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Pardubice, Praha, Ústí n. Labem

Termín (1341): 26.8. - 30.8. 2020
cena v Kč: 7 790,-


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: středa 26. 8. 2020 – neděle 30. 8. 2020
Počet dní: 5
Země: Německo
Název CK: Nomád
Stravovaní: Polopenze
Doprava: Bus, Kolo
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: Neuvedena
Doporučené kolo: silniční, horské

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem včetně poplatků, přeprava kol, 4x ubytování v Jugendherbergu ve čtyřlůžkových pokojích s polopenzí, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatek za 2-lůžkový pokoj (4 noci) 1890 Kč. Možnost přikoupit plavbu na loďkách 390 Kč/os.

Cena: 7,790 Kč


Diskusní fórum pro: "SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz