Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: SLOVINSKÉ A CHORVATSKÉ HORY A MOŘE NA KOLE

SLOVINSKÉ A CHORVATSKÉ HORY A MOŘE NA KOLE

Slovinské Alpy i pláže a historická městečka Slovinska a Chorvatska. Triglavský N.P. s hlubokými údolími, tyrkysovými řekami a průzračnými horskými jezery, nad nimiž se tyčí majestátní vápencové horské masivy, je ideální pro aktivní odpočinek při cykloturistice či turistice. Horské středisko Bled, Bohinjské a Bledské jezero, výhledy na Triglav a další vrcholy. Za odpočinkem k moři na hranicích Slovinska a Chorvatska. Na kole po osamělých cestách Istrijského poloostrova, přes starobylá kamenná opevněná města, krajem vinic a olivových hájů a podél pobřeží za pohodovým způsobem života, který znají jen místní lidé…


PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár nad Sázavou - Bled - Bohinj. Přes Rakousko do Slovinska. Úchvatnou soutěskou Vintgar, pěšky po dřevěných chodníčcích k vodopádu. Na kole prohlídka města Bled: možnost ochutnávky místní speciality kremšity, fakultativně lodí po Bledském jezeře na ostrov s kostelíkem Nanebevzetí Panny Marie, středověký hrad mezi skalními masívy nad jezerem. Na kole k jezeru Bohinj, možnost výjezdu lanovkou na vrchol Vogel s panoramatickými výhledy na jezero. Vodopád Savica (až 78 m).

3.den: Dovje, Dolina Vrata, Aljažev dom, Jesenice. Na kole hlubokou dolinou Vrata ke kouzelným dvoustupňovým vodopádům Peričnik (16 m a 52 m). Na kole podél Sávy přes Jesenici na ubytování. Místo cyklistiky lze jet turistickou variantu: Procházka na Velké planině, v malebném údolí Logarská dolina a pěšky k vodopádu Rinka (90 m).

4.den: Škocjanské jeskyně - Portorož, Piran. Na kole do Škofia Loka - údajně nejstaršího místa Slovinska: prohlídka historického jádra s barevnými fasádami měšťanských domů. Autobusem k jedinečným krasovým útvarům Škocjanských jeskyní (UNESCO). Přejezd k pobřeží Jaderského moře. Na kole z Portorože do romantiky starobylých uliček překrásného městečka Piran s benátskými domy, hradbami a paláci a poklidným městečkem Izola do přístavního města Koper.

5.den: Motovun - Grožnjan - Buje, Piran, Portorož. Koupání a odpočinek u moře a procházka mezi Portoroží a Piranem, nebo busem do fotogenického historického opevněného městečka Motovun na kopci, které dominuje celému okolí. Městský palác, historické domy a zvonice. Možnost procházky po hradbách s krásným výhledem, či ochutnávky místních vín. Dále na kole do města umělců Grožnjan se zámkem a opevněním. Vinicemi a olivovými háji do Buje a zpět k moři do středověkého městečka Piran s hradbami.

6.-7.den: Koper - Predjama - Lublaň - Žďár nad Sázavou. Dopoledne koupání, projížďka na kole, či krátká prohlídka historického centra města Koper: promenáda, ochutnávka místních vín. Autobusem k unikátnímu Predjamskému hradu pod vysokou skalní stěnou. Dále do hlavního města Slovinska Lublaně s bohatou historií. Prohlídka města: uličky historického centra s restauracemi, promenáda podél řeky Lublaňky, symbolické Trojmostí, možnost vyjet zubačkou na hrad nad městem. Přes Rakousko návrat domů.

SLOVINSKÉ A CHORVATSKÉ HORY A MOŘE NA KOLE

Obtížnost: 2-3, doporučujeme cross
Délka tras: autobusem 2100 km, na kole 0-170 km
Počasí: vzduch 19-25 °C, voda 19-22 °C
Odjezdy: Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, na vyžádání Bratislava

Termín (1302): 6.7. - 12.7. 2020
cena v Kč: 9 990,-


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: pondělí 6. 7. 2020 – neděle 12. 7. 2020
Počet dní: 7
Země: Chorvatsko
Název CK: Nomád
Stravovaní: Snídaně
Doprava: Bus
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: Neuvedena
Doporučené kolo: trekingové

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 2x ubytování v hotelu, 2x ubytování v hostelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Cena: 9,990 Kč


Diskusní fórum pro: "SLOVINSKÉ A CHORVATSKÉ HORY A MOŘE NA KOLE"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu