Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE

PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE

Cyklistika v lotyšském Národním parku Gauja, zvaném Vidzemské Švýcarsko a dalších regionálních parcích. Jeskyně, útesy, pískovcové skály a příkré břehy řeky Amata a Gauja, stovky jezer, středověké hrady a romantické zříceniny. Lázeňská města Sigulda a Jūrmala i hanzovní perla země Riga. Přímořské lázně Jūrmala s písečnými plážemi, promenádami i unikátní lázeňskou architekturou. Nezapomenutelné cesty na kole přírodou Lotyšska i proslulá Hora Křížů v Litvě.


PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár nad Sázavou - Kryžiu kalnas. Autobusem přes Polsko do Litvy. Zastávka u Hory Křížů, poutního vrchu s tisíci kříži a na kole z Šiauliai s dominantní katedrálou svatého Petra a Pavla a renovovanou vilou Chaima Frenkela a po jedněch z prvních cyklotras v zemi, po písečných lesních cestách, podél jezer a říček Regionálního parku Kurtuvenai.

3.den: Riga. Autobusem do Lotyšska, na kole či pěšky prohlídka hanzovní Rigy (UNESCO) - hlavního města Lotyšska: gotické Domy Černých hlav, dóm, Švédská brána, kostel sv. Petra aj. Na kolech z Rigy na sever mezi kanály, jezery, řekou Daugava a podél pobřeží.

4.den: N.P. Gauja, Sigulda, Turaida, Gutmannova jeskyně. Prohlídka města, paláce a starého hradu v Siguldě a cyklotrasou „Lotyšským Švýcarskem“ v N.P. Gauja údolím pískovcových skal k dominantě hradu Turaida. Dechberoucí výhledy na údolí řeky Gauja. Gutmana ala - největší jeskyně Pobaltí. K romantické zřícenině hradu Krimulda a dále červenou cyklotrasou podél řeky na západ, nebo možnost plavby kaňonem řeky Gauji na loďkách, pro zájemce lanovka nad údolím řeky.

5.den: Césis, Araiši, Zvartes iezis, Lígatne. Na kole ze starobylého města Césis se středověkým hradem a dřevěnými domy k jezeru Araiši s ostrovní pevností z doby bronzové. Pískovcový monument Zvartes iezis na břehu řeky Amata. Přes N.P. Gauja kolem podzemního utajovaného sovětského bunkru do Lígatne s průzračnou stejnojmennou říčkou.

6.den: Jurmala. Z Rigy na kole do Jurmaly, nejvyhlášenějšího pobaltského přímořského letoviska s promenádami a lázeňskými dřevěnými domky, vzniklého spojením přímořských rybářských osad. Odpočinek, koupání, krásné písečné pláže s bílým pískem, duny, borové lesy. Vyhlášené pláže v Majori s titulem „Modré vlajky“. Zájemci mohou jet na kole až do Národního parku Kemeri, kolem sanatoria Jaunkemeri se sirnou vodou.

7.-8.den: Riga - Žďár nad Sázavou. Z Rigy autobusem přes Litvu a Polsko zpět domů.

PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE

Obtížnost: 2, doporučujeme MTB nebo cross
Délka tras: autobusem 3300 km, na kole 0-240 km
Počasí: podobné jako u nás, může být deštivěji, voda 17-20 °C
Odjezdy: Praha, Žďár nad Sáz., Brno, Olomouc, Ostrava

Termín (1401): 15.8. - 22.8. 2020
cena v Kč: 10 390,-


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: sobota 15. 8. 2020 – sobota 22. 8. 2020
Počet dní: 8
Země: Lotyšsko
Název CK: Nomád
Stravovaní: Snídaně
Doprava: Bus
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: Neuvedena
Doporučené kolo: trekingové

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 5x ubytování v pokojích hotelu po 2 osobách se snídaní, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit do polopenze 5x večeře v hotelech za 990 Kč.

Cena: 10,390 Kč


Diskusní fórum pro: "PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu