Česká verze English version
Cykloserver.cz

144 - OKOLÍ BRNA, MORAVSKÝ KRAS

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Brno, Rosice, Blansko, Boskovice, Tišnov, Jedovnice, Kuřim, letovice, Černá Hora, Sloup, Veverská Bitýška.


Název: 144 - OKOLÍ BRNA, MORAVSKÝ KRAS
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

OKOLÍ BRNA - Moravský kras cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Osídlení Brněnska je nesmírně staré a sahá hluboko do pravěku. Okolí Brna bylo součástí dvou nejstarších slovanských říší na našem území – Sámovy a Velkomoravské. O tom svědčí četné archeologické nálezy z doby kamenné a bronzové. O postavení a historickém významu sídel svědčí stavby zámků v Černé Hoře, Letovicích, Rájci-Jestřebí, Boskovicích a Letovicích. V této oblasti Jižní Moravy jsou tři hlavní geomorfologické jednotky – Českomoravská vrchovina, Drahanská vrchovina a úzká sníženina Boskovické brázdy. Protéká tudy řeka Svitava. Českomoravská vrchovina mezi obcemi Lysice a Lomnice u Tišnova je svým harmonickým přírodním prostředím vyhledávaným místem pro odpočinek a klidnou rekreaci v letním i zimním období. V malebné krajině Kunštátska a Olešnicka je dochovaná lidová architektura a tradice lidového umění, které dalo základ dnešním uměleckým řemeslům. Kraji vévodí jihomoravská metropole, město Brno, které vzniklo v místě, kde se protínaly důležité obchodní stezky a kde u říčních brodů vyrostla rušná tržiště.  CHKO Moravský kras se rozprostírá na ploše 94 km2 s několika přísně chráněnými přírodními rezervacemi. Leží severně od Brna v Drahanské vrchovině. Toto největší a nejvýznamnější krasové území tvoří pás devonských vápenců, asi 24 km dlouhý a 2 – 4 km široký. Od konce druhohor zde vznikaly různé krasové útvary – údolí, žleby, závrty, propasti, propadání a vyvěrání vod, a zejména rozsáhlé jeskynní systémy, často s bohatou krápníkovou výzdobou. Moravský kras je ideálním místem aktivního odpočinku a rekreace nejen pro obyvatele města Brna, ale i pro návštěvníky z celé republiky i z řady zemí celého světa. Pohostinná moravská krajina je naplněna zajímavostmi a rozsáhlé lesní masivy navazující přímo na okraje velkoměsta jsou protkány sítí cest, ideálních pro cykloturistiku. Pro jízdu po městě a výjezdy do okolí jsou v Brně již částečně vyznačeny a upraveny cyklistické stezky. Na ně navazují jak vyznačené cyklistické okruhy tak cykloturistické trasy doporučené v této mapě. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |