Česká verze English version
Cykloserver.cz

... ze sedla kola

nucleus_zesedla.jpg

Čtení pro cyklistické nadšence a nejen pro ně. Tak zní podtitulek knihy, která obsahuje cestovatelské zážitky dvou dobrodruhů, kteří se na kole vydávají od svých mladých let do zemí blízkých i velmi exotických. Vázaná, 88 stran s barevnými fotografiemi.


Název: ... ze sedla kola
Autor: Petr Kafka
Vydavatel: Nucleus HK
Orientační cena: 195,- Kč
Rok vydání: 2003
Odkaz: http://www.nucleus.cz

Bookmark and Share

Spolu se svým kamarádem Jaroslavem Novákem procestoval autor na kole jednadvacet zemí na čtyřech kontinentech a ujel na něm dvacet tisíc kilometrů. V knize, tištěné na křídovém papíře, najdete barvité příhody z cest po bývalých socialistických zemích, ale i po Francii a Korsice, Norsku, benátkách, po Izraeli a Palestině, Mexiku, Mauritiu, Malajsii i po Keni. Jeho vyprávění nepostrádá vtip a napětí a může být zdrojem poučení o daných zemích. Nechybějí ani působivé fotografie. Kniha plná exotiky a dobrodružství je autorovou prvotinou. Doslov napsal Víťa Dostál. RNDr. Petr Kafka, CSc.se narodil 6. 6. 1951 v Čáslavi. Vystudoval Střední všeobecně vzdělávací školu v Pardubicích a Farmaceutickou fakultu UK v Hradci Králové. Od roku 1974 pracuje na oddělení nukleární medicíny královéhradecké fakultní nemocnice jako farmaceut. "S Jardou jsme na kolech za posledních 30 let bez újmy procestovali řes dvacet více či méně exotických zemí čtyř kontinentů. Z Keni jsem si přivezl dva masajské oštěpy, štít, plno zážitků a kžní formu lischmaniózy - vzácné tropické kožní onemocnění, naštěstí dobře léčitelné. Možná to byl signál, abychom toho již nechali a šli do cyklistického důchodu. Výlet do Keni by byl důstojným závěrem. Ale ... kdo ví? V každém případě se teď vrátíme k toulkám po vlastech českých a s kytarou a banjem si projedeme stará známá místa. Vždyť taková Vysočina je nad všechny exotické zeme světa. potkáte-li nás někde v hospůdce, poznáte nás snadno. Dva postarší cyklisté, kteří se neumí bavit o ničem jiném než o svých cestách a dalekých krajinách."


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |