Česká verze English version
Cykloserver.cz

Každý kopec bere ... DECH

"Každý kopec bere ... dech" je vlastně už čtvrtou knihou o kopcích (a pátou knihou autora). Předchozí knihy Milana Silného se setkaly s velkým ohlasem, první z nich získala ocenění na Světu knihy a vynutila si druhé vydání.


Název: Každý kopec bere ... DECH
Autor: Milan Silný
Vydavatel: Cykloknihy
Orientační cena: 349,- Kč
Rok vydání: 2017
Odkaz: http://www.cykloknihy.cz

Bookmark and Share

Víte, které z českých kopců jsou nejsladší? Cukrák a Medník. Tím ale výčet sladkostí nekončí. Na Břeclavsku se nachází kopec, kterému se říká Cukrmandle. A jaké nejpikantnější názvy české kopce mají? Je jich víc, autorem byly nominovány: Buzíček, Pičulín, Pičhora a Kokotsko. Pomyslně zvítězil ten poslední, hlavním důvodem bylo, že na jeho úpatí vyvěrá pramen s názvem Čůráček. Milan Silný je bedlivým pozorovatelem a všímavým poutníkem. Poeticky vykresluje českou krajinu, místy v knize i básní. Rozebírá názvy měst, městeček a vesnic, kopců i kopečků, zamýšlí se nad jejich vznikem a svérázně je vykládá. Každý navštívený vrchol obohatí o zeměpisné údaje, téměř nikdy nechybí nadmořská výška.

Autor dává při vyprávění a popisování zážitků svých i kamarádů vlastně tipy k výletům na nejzajímavější místa České republiky a blízkého pohraničí. Jeho styl psaní je lehce ironický, příběhy jsou plné recese, ale rozhodně nesklouzává k vulgaritám. Vše je decentní, ale živočišně autentické. Tentokrát je kniha celobarevná, obsahuje přes 400 fotek. Na přední předsádce je mapka všech kopců, vč. jejich nadmořských výšek.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |