Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Golem úřadoval v Blansku

22.9.2008 14:29

Sobota 6. září je pro Golema ideální den. Zaujal mě název tohoto závodu. Ale proč ne. Rabín Jehuda Löw vůbec neměl na Golema patent. Golemů – teda člověkem oživených soch – zná historie hromadu.

Bookmark and Share

U nás je nejslavnější ten Pražský. Jehuda Löw ho stvořil, aby ochraňoval židovské ghetto před křesťany. Když začal být Golem nezvladatelný a agresivní (někteří rodiče vědí, o čem mluvím), vyndal mu jeho stvořitel šém a tím ho paralyzoval. Stalo se to zatraceně dávno. Roku 1593.

 

Golem z Blanska je nepochybně co do popularity hned na druhém místě. Fakt nemám důvod ho nedat.


Počasí nám přeje. Od půlky srpna nepršelo a je takové sucho, že jsem dokonce odmontoval blatníky. Jabka padají ze stromů... nevím nevím, jestli vůbec nějaké uzrají. Ach jo. Sváří se ve mně biker s chalupářem. Být smutný nebo být rád, to je safra problém. Řeším to tak, že začátkem týdne jsu z toho sucha rozladěný a od čtvrtka spokojený, že neprší. Šalamoun je toho názoru, že je blbina dělat si hlavu z věcí, které nemůžu změnit. Tož don´t worry, be happy.


Na startu se nás sešly přes dvě stovky. Polovina, která má v plánu odjet krátkou, 36 kilometrovou trať, to po prvním kole vezme přímo do cíle. My, co máme radši delší závody objedeme okruh ještě jednou. Stejně je ten závod příliš krátký – jen 60 km – takže hned od startu se jede na můj vkus moc rychle. To zase nožky dopadnou jako po obrně.


Východně od Blanska začíná Drahanská vrchovina, takže kopce nechyběly. Bylo jich tak akorát. Vedro kolem třiceti stupňů. Na začátek září je to docela hodně, ale neštve nás to. Člověk ani nemusí být meteorolog, aby odhadnul, že teplíčka si letos už moc neužijem.
Jen když jsem jel kolem nevelkého, moc sympatického rybníčka u lesa... na břehu se piknikovalo a opékalo dost velké zvíře. Kdo měl chuť, kousek si uřízl, kdo měl chuť si zaplavat, zaplaval si, jen my závodníci jsme odvraceli hlavy a v potu tváře pokračovali po cestě na kopec.


Ohledně obtížnosti terénu to dnes bylo vcelku rekreační, o čemž svědčí můj rychlostní průměr 14,6 km / hod při převýšení 1170 metrů. Dlouhý sjezd od rozhledny u Veselic, kterým pořadatelé strašili, byl v pohodě, jen tu hlubokou závěj písku v mírné zatáčce doprava, jsem v druhém kole ve vysoké rychlosti nezvládl a vřítil se pořád rovně do houští. Narazil jsem levým ramenem, ale kosti vydržely. Obraženina se do Rallye Sudety zahojila.


Do cíle jsem přijel půl druhé hodiny za vítězem. Dobrý to čas. Skončil jsem na 84. místě. Závod nás dokončilo 85, ale to už nezní tak dobře. Každopádně komplex méněcennosti nehrozí. Podal jsem standartní výkon... vlastně dojet 1:30 za vítězem je lepší než standart. Problém je v tom, že na některých závodech jezdí delší tratě výhradně chrti a žádní normální lidé.


V cíli mně U2 zahráli Beautiful Day. Den se opravdu vydařil.


Závodu se zúčastnil i Radek Šíbl – několikanásobný vítěz neskutečně těžkého etapového závodu Iron Bike Italia. Tady skončil na pátém místě. Závod je pro něj příliš krátký.
Největšího Golema, rozloženého na dvě části, si odnáší vítěz Aleš Kestler. (Mimochodem, zítra skončí na druhém místě v závodě Rock Machine Okoloprahy.)

 

Web závodu s výsledky je ZDE >>

 

text a foto: Honza Vlasák

Diskusní fórum pro: "Golem úřadoval v Blansku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014