Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Krátce o Giro Winter Trans Brdy 2008

18.11.2008 14:17

V sobotu 15.listopadu tu byl 4.ročník závodního zavíráku z návsi v Letech u Prahy do brdských lesů. Za krásného podzimního slunečného dne s teplotou kolem 11°C se sešla hojná účast na 360 jezdců ať už na biku, krosce s berany či tandemu.

Bookmark and Share

Klasická 44 km trať z návsi v Letech, 208 m n.m., směřuje na brdský hřeben, kolem Skalky 553m n.m pořád po široké šotolině, pak na jezdce čeká trocha drncacích kořenů před Stožcem 600 m n.m., za kterým následuje asfaltové hákování na občerstvení v polovině trati. Poručit si můžeš grog nebo griotku a vnitřně zahřátý se spouštíš šustícím listím na severní úbočí brdského hřebenu. Vracíš se zpět na náves vlastně pořád z kopce, až na pár nepříjemných vyjímek.

 

Nejrychleji se tratí provlékl za 1 hodinu 40 minut Matouš Ulman ze sousedních Černošic v dresu Scott&Hagget MTB TEAM. Což je nejrychleji v historii závodu, protože první ročník vyhrál nynější starosta za 2 hodiny 3 minuty, ročník 2006 Petr Cirkl za 1 hodinu 41 minut a loni na ledu a sněhu Lukáš Frýba za 1 hodinu 50 minut.

O dalších šest minut později se přiřítil Tomáš Pešek (SCOTT-SCANIA-TEAM-KOLÍN). O půl minuty nato projeli cílem třetí a čtvrý v pořadí, kteří se vešli do jedné sekundy - třetí byl klasifikován sparťan Jiří Nesveda, mající ve výsledkové listině v kolonce oddíl uvedeno: "Na Pytlovně klid - Lesů Pán!". Čtvrtá pozice patřila Marku Rauchfussovi (CK MTB MARATON HLINSKO), který byl první mezi mladíky do osmnácti let. Mezi ženami zvítězila Ivana Loubková (2 hodiny 3 minuty) před svou sestrou Kateřinou (2 hodiny 15 minuty) (Cyklorenova Cvikov) a Evou Grycovou (Poštovní spořitelna).

 

Závod byl posledním dílem celoroční Poštovní spořitelna Maraton Série 2008, ještě mohl rozhodnout o výsledném pořadí, a tím přiřknout vstupenku na večerní párty předswingové éry a slavnostní vyhlášení Poštovní spořitelna Maraton Série 2008 a Grand Prix 24 hours MTB SPACE, kde hrál Hottentots Orchestra.

 

Hynek Matějec

Diskusní fórum pro: "Krátce o Giro Winter Trans Brdy 2008"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014