VIPrahlé bajkování

27.4.2010 10:21

V sobotu 17.dubna se VIPrahlá formace přesunula do Berouna, aby zde uspořádala další z orientačních závodů na kolech s volným pořadím kontrol, VIPrahlý BAJKonur 2010. Byl to též zahajovací podnik celoročního seriálu MTBO závodů, SHOCart ligy.

Na start v blízkosti restaurace U štiky se dostavilo 300 závodníků ze všech koutů Čech. Trať závodu účastníky zavedla k těm nejkrásnějším místům v okolí Berouna: rozhledna na Dědu, Nižbor, Chyňavské lesy, údolí Kačáku, Svatý Jan pod Skalou, Srbsko, Koda, Tetín i další, místním znalcům neznámá místa. Pořadatelé do obou přilehlých CHKO oblastí umístili 26 pětibodových kontrol a stanovili je objet za pět hodin.

Byla vypsána šestice kategorií, všechny pro páry, a to ženy, muži, mixy. A to vše dvakrát, do a nad 80let. Pro vítězství a získání putovní skleněné rakety od novoborských sklářů stačilo 120 bodů ze 130 připravených. Během pětihodinového závodu ti nejlepší najezdili více než 80 km náročným terénem se značným převýšením. Absolutními vítězi a majiteli putovní rakety se stali Martin Wurz ze Smržovky spolu s Mírou Ryglem z Brna.

Díky přívětivé náruči berounských medvědů, restaurace U štiky i samotného města Berouna prožili závodníci příjemný den bohatší o plno nových zážitků. Tak někdy zase v Berouně…