Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Xterra začíná v Praze

21.5.2010 11:01

V sobotu 22. května odstartuje v 11 hodin naostro Xterra Czech Tour. Po dubnovém cyklistickém prologu na Hluboké se pojede letos poprvé opravdový triatlon. Závodníky bude hostit areál Žluté lázně v Praze Podolí.

Bookmark and Share

Úvodní plavání se odehraje ve Vltavě a je plánovaná délka 500 metrů, s ohledem na teplotu vody však bude podle aktuální situace přizpůsobena. Pokračuje se horskou cyklistikou v Chuchelském háječku, který projedou závodníci dvakrát, aby absolvovali celkem 24 km. Závěrečný běh po nábřeží Vltavy je dlouhý 6 km a končí opět v areálu žlutých lázní v cílové slavobráně.

 

Xterra nebo-li terénní triatlon se v Podolí nepojede poprvé, pořadatelé závod připravují už s několikaletou zkušeností a devítiletou historií Xterry v celé České republice. „Trať není vůbec náročná, i v plné délce by jim měl zvládnout naprosto každý,“ vzkazuje Michal Piloušek, guru české Xterry a poukazuje také na možnost absolvovat zkrácenou trať, na kterou se odstartuje o 15 minut později. Délky kratšího závodu jsou 100 m plavání, 8 km na kole a 3 km pro běh. Svůj závod budou mít už od 10:00 také děti, které však budou soupeřit bez plavání jen v běhu a cyklistice.

Pro hobby závodníky je také dobré, že mohou soupeřit ve věkových kategoriích rozdělených po deseti letech, kde jim medaile a věcné ceny nevyberou elitní závodníci. Může se tedy stát, že se na stupně vítězů nakonec prosadí i někdo startující úplně poprvé. V elitní kategorii je však několik velmi talentovaných sportovců, kteří si mezi sebe jen tak někoho nepustí.

Xterra Žluté lázně bude letos jedinou možností jak si zazávodit na vrcholné úrovni v Praze. Červnová Xterra Hostivař je totiž kvůli úpravám na Hostivařské přehradě bez náhrady zrušena. Podrobnosti o závodech Xterra se dají najít také na novém webu www.xterra.cz, kde jsou zároveň i online přihlášky.

 

Petr Mach

Diskusní fórum pro: "Xterra začíná v Praze"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu