Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

MTBO Rybákův slídil 2010 – orientační cyklozávod dvojic v Posázaví

4.8.2010 12:20

Drazí příznivci kol, orientace v terénu a přírody, srdečně Vás zveme na druhý ročník MTBO Rybákův slídil, který se koná v sobotu 28. srpna 2010 v 10 hodin se startem a cílem v obci Zlenice v okrese Benešov.

Bookmark and Share

Rybákův slídil je orientační cyklistický závod dvojic typu scorelauf s časovým limitem 6 hodin. Jedná se o závod typu Bike Adventure, kdy jsou jednotlivé kontroly ohodnoceny různým počtem bodů a úkolem závodníků je během časového limitu nasbírat co nejvíce bodů. Kontroly a trasu závodu si tedy volí závodníci sami. Za příjezd po vypršení časového limitu se odečítají trestné body.

Máme pro vás připraveno 30 kontrol, které jsou v terénu označeny klasicky barevným lampionem a kleštěmi pro kontrolu průchodů. Pro „oživení“ kontrol jsme pro vás nachystali dvě speciální: jednu živou, na které budete muset pro získání bodů přemýšlet a druhou technickou, na které budete muset prokázat svoji šikovnost. Ale nebojte, pokud nebudete chtít na tyto kontroly jet, nevadí, pořád vám zbývá 28 klasických, které stačí pro získání bodů „pouze“ najít. Kontroly jsou ohodnoceny 10, 20, 30, 50 a 80 body, tedy na vaší strategii, které kontroly během časového limitu navštívit a které nikoliv, bude poměrně záležet. Na startu obdržíte jeden anebo dva speciální výtisky turistické mapy SHOCART v měřítku 1 : 50 000 se zakreslenými kontrolami a turistickými značkami pro snazší orientaci.

Kontroly jsou umístěny v krásné přírodě Posázaví na východ od Čerčan. Podíváte se kolem meandrující Sázavy i do jejího vzdálenějšího okolí. Na své by si v závodě měli přijít jak milovníci přírody či romantici; ti si zřejmě vyberou kontroly dobře dostupné s nevelkým převýšením na hezkých místech, tak ostřílení borci závodníci, kteří si pravděpodobně vyberou obtížněji dosažitelné kontroly s vysokým celkovým převýšením. Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou anebo zda-li bude chtít vyhrát. Kontroly jsou rozmístěny v prostoru přes 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny. Nejvyšší bod na vaší předpokládané trase je 515 m n.m. a nejnižší 269 m n.m; vyznavači sjezdů a stoupání si také mohou naplánovat trasu ke své spokojenosti (převýšení 100 m nebude vůbec těžké najít).

Závod je součástí seriálu orientačních cyklistických závodů pro veřejnost SHOCART liga, ve které je zařazeno dalších 9 závodů, konajících se na území celé republiky. Další specialitou závodu je vypsání kategorie BB (blondýna – blondýna) navíc ke standardním kategoriím.

Centrum závodu současně se startem a cílem závodu je u příjemné restaurace s hotelem a kempem v obci Zlenice přímo u řeky Sázavy; je dobře dostupné autem z dálnice D1 EXIT 21 anebo vlakem cca 1 h cesty z Prahy do Čerčan popř. přímo do Zlenic.

Přihlášky přijímáme za 288 Kč pro přihlášené do 23. srpna a 344 Kč pro přihlášené do 26. srpna. On line přihlášku, propozice závodu a veškeré další informace naleznete na www.rybakuvslidil.ic.cz.

Přijeďte si zazávodit na konec prázdnin do krásné přírody Posázaví!

Těšíme se na Vás na startu!

 

Slídilové z AC SAKÉ KATEŘINKY

Diskusní fórum pro: "MTBO Rybákův slídil 2010 – orientační cyklozávod dvojic v Posázaví"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz |