Jizerky TOUR 2010 ovládl na náhradní trase Polák Robert Bondaryk

24.8.2010 14:45

Mezinárodní silniční závod Jizerky TOUR 2010 ovládl na náhradní trase Polák Robert Bondaryk. Nejlépe se vypořádal s trasou dlouhou 72 km a zvítězil o 10 vteřin před Čechem Robertem Mílem a o 18 vteřin před Filipem Zaoralem.

Trasa vedla z Dlouhých Mostů do Hodkovic a dále příjemnou krajinou Podještědí do Hamru na Jezeře, Stráže pod Ralskem, Dubnice a Křížan. Po občerstvení v Křížanech, které bylo kompletně v režii Aminostar Xpower, závodníci směřovali na Janův Důl, Dolní Paseky a přes největší stoupání na Rašovku zpátky na Dlouhý Most, kde byl zároveň i cíl závodu.

V početném mezinárodním startovním poli 180-ti závodníků byli v hojném počtu zastoupeni polští cyklisté. Zazávodit si přijeli z Cyklosport Boleslawiec, BIKE STACJA.PL, MGLKS Kwisa Lubań , Boplight Aminostar Team Swidnik. Z domácích cyklistických oddílů byla zastoupena KC Kooperativa, Binodöza bike team, Spinfit Liberec, HKNMPSM, BMC Eleven nebo SCS Železný Brod a spousta dalších oddílů.

Úvodní část závodu byla rovinatá, a tak jelo startovní pole pohromadě v balíku až do Starého Dubu, kde se začal peloton trhat. Ve stoupání na Kotel a v dalších mírných stoupáních z Křížan a Druzcova se vytvořily menší skupinky. Na čele se pod finálovým kopcem na Rašovku vykrystalizovala silná skupina pěti cyklistů, která se po výjezdu na Rašovku zredukovala na silnou čtyřku, která si to nakonec rozdala o stupně vítězů. Ve sjezdu byl nejrychlejší Filip Zaoral, ale náskok do cílového stupání neudržel. V něm naopak exceloval Polák Robert Bondaryk, který v čase 1:49:21 zvítězil před Robertem Mílem a po celý závod aktivním Filipem Zaoralem. V ženách naprosto suverénně zvítězila legendární Kája Polívková v čase 1:56:08 před Joannou Wolodzko 2:16:40 a Eliškou Šulcovou 2.18:00.

Závodu se jel za velmi pěkného počasí zúčastnilo. Tento projekt byl spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu NISA.