Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Xterra dobyla Praděd

7.3.2011 13:28

Nejvyšší hora Jeseníků se musela v sobotu 5. března sklonit před uměním několika desítek triatletů. Nejlepší byl v prvním zimním závodě Xterra její desetileté historie na českém území Slovák Tomáš Jurkovič, až za ním se seřadil výkvět domácí scény.

Bookmark and Share

Tratě připravené opavským InSPORTline triatlon týmem nezapřely extrémního ducha, který se v závodech Xterra skrývá. Už úvodní výjezd na kole po ledu a sněhu notně roztrhal startovní pole závodníků. Na osmi kilometrech museli všichni překonat převýšení 550 metrů a dojet z Karlovy Studánky k chatě Kurzovní pod vrcholkem hory. Následovaly dva čtyřkilometrové okruhy na běžkách, opět s velmi tvrdým výškovým profilem a na závěr už byl jen pětikilometrový běh k 1492 m vysokému vrcholu, zalitému odpoledním sluncem.

 

Jako nejsilnější cyklista se sice ukázal český Xterra reprezentant Karel Zadák, druhá disciplína pro něho ale tak dobrá nebyla. Na běžkách se očividně trápil a ve druhé části závodu byl o plné čtyři minuty pomalejší než jeho konkurent na prvenství Tomáš Jurkovič. V následujícím běhu Zadák zase něco málo ze své ztráty stahoval, ale Jurkovičův náskok z lyžařské části byl už více než dostatečný. Zadák se tedy těšil alespoň z druhého místa. O třetí příčku zabojoval Tomáš Matera z pořádajícího oddílu s Alešem Dedkem. V jejich souboji se ukázal jako rozhodující Materův náskok z cyklistiky, který Dedek nedokázal v závěrečném běhu úplně smazat a skončil o 16 sekund na čtvrtém místě. Pátý byl Pavel Gabor a za ním už dobíhal rozesmátý Leoš Roušavý, který stále drží vysoký výkonnostní standard a také mohl, stejně jako ostatní, poprvé na trati Xterry předvést své lyžařské umění.

 

Nejlepším časem v závěrečném běhu se blýsknul vítěz celého loňského poháru Xterra Jiří Klíma, který startoval v jedné ze sedmi štafet. Na start se postavily i dvě ženy a tou lepší z nich byla zkušenější Jana Ševčíková z týmu Bike One. Ještě ani ne patnáctiletá Markéta Svobodová na vítězku ztratila téměř půl hodiny.

 

Na Pradědu se zimní Xterra ukázala ve velmi dobrém světle. Příjemné počasí a extrémní podívaná přilákala i velký počet fanoušků, kteří se měli po celou dobu nač dívat. Závodníci zaznamenali první letošní body do Xterra Czech Tour, další mohou přidat už 10. dubna na Hluboké, kde se jede prolog letní části sezóny při závodě MTB Rallye Vltava.

 

Kompletní výsledky a další informace najdete na www.xterra.cz.

 

Petr Mach
Foto: Martin Kadlec

Diskusní fórum pro: "Xterra dobyla Praděd"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz