Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Poznejte na kole jedinečný a svérázný kraj Chodska

22.8.2012 00:25

Chodsko je pojem, a to nejen pro České turisty, ale i pro zahraniční cestovatele. V současné době se i tady stále více rozšiřuje nabídka pro cykloturistiku. Při projížďkách tradičními chodskými vesničkami si zaručeně odpočinete. Ještě než ale vyrazíte, začtěte se do nové publikace o Chodsku, která právě vychází. Prozradí vám o tomto nádherném regionu to, co možná nevíte.

Bookmark and Share

Plzeňský kraj v této turistické sezoně doplňuje portfolio turistických publikací. Nejnovějším počinem je image publikace věnující se právě Chodsku. Krajinu u bavorských hranic, kterou v minulosti strážili tvrdohlaví Chodové, vám představí krásné fotografie. Ještě než vyrazíte na váš cyklovýlet, uděláte si ten pravý obrázek o tomto regionu. Jak vypadá chodský kroj, kdo významný se na Chodsku narodil, co je to paličkování a kanafas, jak se slaví masopust nebo zdobí chodská keramika, to vše se z nového image prospektu můžete dozvědět.

  • Tipy, kam na Chodsku na kole

Z centra Chodska, Domažlic, se můžete dostat do bavorského FurthimWaldu. Trasa je součástí mezinárodní dálkové cyklotrasy Praha-Plzeň-Řezno-Mnichov a je vhodná i pro děti. Vede kolem Babylonu, kde si v parných letních dnech můžete dát zastávku na koupání. Po rozsáhlé revitalizaci a odbahnění je tento rybník opět žádaným přírodním koupalištěm a nabízí čistou vodu. Součástí trasy je i Čertova naučná stezka.


Zážitkem bude cyklovýlet na nejvyšší vrchol Českého lesa – Čerchov (1042 m). Z Kurzovy rozhledny, vysoké 24 metrů, je výborný výhled. Za jasného počasí dohlédnete nejen na Chodsko, Bavorsko, ale i na vzdálené Alpy. Připravit se ale musíte samozřejmě na pořádný výšlap. Pro ty, co nechtějí šlapat, je tu cyklobus. Můžete ho využít v letní sezoně, vyveze vám kola až na vrchol a vy si pak můžete vychutnat pouze parádní sjezd dolů.


Více o Šumavě, Chodsku i nových publikacích se dozvíte na turistickém portále Plzeňského kraje www.turisturaj.cz.


-inzerce-

Diskusní fórum pro: "Poznejte na kole jedinečný a svérázný kraj Chodska "

Názor Autor Datum a čas
Svérázné Chodsko cyklostáník 28. 8. 2012, 12:21
RE: Turistům slouží ... j. svesa 20. 8. 2012, 13:43

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |