Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolopro v Chrudimi se jede už pošestnácté

24.8.2012 12:16

Závod Manitou Železné Hory České spořitelny je dvanáctým dílem letošního ročníku Kola pro život. Koná se v sobotu 25. srpna v Chrudimi a v seriálu patří spolu s Drásalem mezi dva podniky, které jsou součástí Kola pro život již od roku 2000, tedy od prvního ročníku.

Bookmark and Share

Celkově se Manitou jede už pošestnácté! Pro bikery, kteří si seriál Kolo pro život oblíbili, je to také poslední šance zazávodit si v Čechách, zbývající 3 závody seriálu se v září přesunou na Moravu.


V letošním ročníku se závodníci mohou těšit na několik změn. Trasa na 115 kilometrů se letos poprvé nejede, závodníci si mohou vybrat z následujících tří tras. Hlavní závod měří 60 kilometrů a na bikery čeká celkové převýšení 1650 metrů. Start je ve 12 hodin. Trasa C (38 km) a trasa D (Fitness jízda na 17 km) startují o hodinu později. Děti všech kategorií čekají dopoledne závody Junior Trophy v prostoru bývalého plochodrážního areálu za gymnáziem Josefa Ressela. Tam bude i cíl všech závodů, startuje se na Resselově náměstí. Na nejdelší trase B jsou hned tři občerstvovací stanice, trasa C má 2. K dispozici bude vše, co byste asi při závodě hledali: melouny, banány, tatranky, müsli, salám, sýr, polévky, dostatek iontových nápojů i dalších tekutin.


Oproti minulým ročníkům zmizely z hlavní trasy B Martovy slatě, zato přibyl na 35. km krásný brod přes řeku Chrudimku. A i letos na závodníky čekají kopce. Pochopitelně zůstal nejnáročnější výjezd na Citkov na 45. km a v úvodu závodu Široké schody. Kdo Manitoua zná z předchozích ročníků, pozná, že některé úseky, které valil dolů, bude teď vyjíždět z plných sil v protisměru.


K dispozici bude bohatý doprovodný program: biková škola Pepy Dresslera, řada soutěží, stánků a velký výběr občerstvení.


Hodně kvalitní bude startovní pole. V závodě mužů bude k největším favoritům patřit tradičně dvojice jezdců stáje Česká spořitelna-Specialized Kristián Hynek a Pavel Boudný, na paty by jim měli šlapat hlavně Václav Ježek (Alpine Pro-Author), Petr Dlask (Madeta Fitness-Specialized) a v neposlední řadě zkušený borec Jan Hruška (Toyota Dolák).

  

Další info získáte na webu závodu nebo seriálu Kolo pro život.


-CS MTB Team-

foto Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Kolopro v Chrudimi se jede už pošestnácté"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |