Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Ve Varech nachystali řadu změn na trati

15.8.2013 13:55

Nejpopulárnější domácí seriál bikových závodů Kolo pro život pokračuje po krátké prázdninové pauze již tuto sobotu 17. srpna v Karlových Varech. Na start závodu Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto se postaví i řada borců z absolutní české špičky.

Bookmark and Share

Budou to například čtvrtý muž z letošního mistrovství světa v maratonu Kristián Hynek (EletrovenettaCorratec) či skvělá dvojice borců týmu Česká spořitelna-Specialized Pavel Boudný a Matouš Ulman. Na paty by jim měli šlapat například Václav Ježek či Jan Strož.

 

Ve Varech se jede už počtrnácté, od roku 2004 je závod součástí Kola pro život. Startuje se na třídě T. G. Masaryka a cíl i zázemí je v Přírodním parku Meandr Ohře. Hlavní trasa B měří 61 kilometrů a má převýšení 1827 metrů. Trasa C je dlouhá 37 kilometrů (převýšení 1471 m) a Fitness jízda (trasa D) měří 16 km s převýšením 380 metrů.


Hlavní závod startuje v 11:30, trasa C a Fitness jízda ve 12:30 a Fitness jízda. Populární dětské závody Junior Trophy začínají v 9:40 a všechny se jedou přímo v Přírodním parku meandru Ohře. Na nejmenší čeká po celý den Dětský klub nebo biková Škola Pepy Dresslera. Všichni příchozí si budou moci prohlédnout stánky partnerů, k dispozici bude i bohaté občerstvení a zábava pro všechny příchozí.

 

Pořadatelé nachystali na letošní ročník několik zajímavých novinek na trati. Nejpodstatnější změna oproti loňskému roku je v první části, kdy jsou závodníci kvůli roztrhání pelotonu vyvedeni na nejznámější vrchol Karlových Varů - Výšinu přátelství, na níž leží proslulá rozhledna Diana. Novinkou je i následný technický sjezd kolem neméně proslulého Jeleního skoku nad grandhotelem Pupp, odkud se stoupá na rozhlednu Karla IV., která byla v minulých letech situována spíše do závěrečné části závodu. Změna se týká i střední části trasy. „Nahradili jsme táhlou pasáž po lesní asfaltové Okružní cestě výrazně sportovnějším stoupáním v terénu. Za druhou občerstvovací stanicí u obce Pila je trasa prodloužena po červené turistické značce na okresku u Nové Vísky, a přes Žalmanov a Peklo se vrací zpět na žlutou značku v Pile, kde pokračuje obvyklým způsobem kolem letiště na Vítkovu horu,“ prozradil Daniel Danielčák, duchovní otec tratí závodu. Sjezd přes Černou Marii k brodu přes říčku Teplou je beze změny, ta přichází až v následném stoupání horní odpolední cestou, z níž se nově odbočí doleva a vystoupá na Rusalčinu chatu.


Doubská hora (Aberg) byla v minulosti prvním vrcholem, na který se vystoupalo, ale nyní je využita jako poslední vrchol, z něhož se sjíždí na vyhlídkovou Jungmannovu cestu nad přehradou. Závěrečné kilometry zpestří těsná blízkost nového lanového centra u Linharta a průjezd visutou lávkou od KV Areny k řece Ohři, podél níž po chodníku spurtujete do cíle v Přírodním parku meandr Ohře,“ přidal další novinky Josef Kolář, ředitel letošního ročníku.

 

-csmtb-

Diskusní fórum pro: "Ve Varech nachystali řadu změn na trati"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014