Zlato z Koutymana 2013 putuje na Slovensko

3.10.2013 15:34

V sobotu 28.září se uskutečnil v areálu Kouty extrémní horský duathlon s příznačným názvem Koutyman. Závodníci dostali na závěr letní sezóny možnost změřit si síly v běhu a jízdě na horském kole. Závod byl určen pro všechny výkonnostní kategorie. S nástrahami tratě se nejlépe popral Peter Mosný (Kelly´s Bicycles) ze Slovenska.

První ročník Koutymana přilákal do známého sportovního areálu v Jeseníkách desítky návštěvníků, kteří si náležitě užívali slunečný den, který jen umocnil atraktivnost prostředí závodu, který se uskutečnil v okolí přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně.

Pár dnů před startem přistoupili organizátoři vzhledem k deštivému počasí ke zkrácení délky tratě pro jízdu na horském kole. Závodilo se tedy v běhu na 3,9 kilometru, jízda na horském kole 37 kilometrů a závěrečný běh na 13 kilometrů. Terén byl náročný na fyzickou kondici, protože na závodníky čekalo celkové převýšení 3491 metrů v nadmořské výšce 1300metrů.

S nástrahami tratě se nejlépe popral Peter Mosný (Kelly´s Bicycles) Slovensko, který přesvědčivě vyhrál v čase 02:51:27.439. Na druhém místě se umístil domácí David Jílek (Cyklo Polách Šumperk) v čase 03:00:52:438 před třetím Dominikem Hyblerem (RMP Helia Brno) v čase 03:01:54,438.

První z žen, Martina Novotná (TÜV SÜD RUSAVA BIKE TEAM) v čase 03:37:37.735 se umístila celkově na jednadvacátém místě. Svým skvělým časem to „natřela“ celé řadě mužů. V ženách na druhém místě se umístila Jáglová Michala 04:05:32.89901 a třetí v ženách skončila Skalická Kristýna (Adidas outdoor) 04:09:48.70801.

Výsledková listina ZDE >>>

Mezi závodníky prvního ročníku Koutymana patřil i desetinásobný mistr ČR v dlouhém triatlonu a několikanásobný účastník Havajského Ironmana Petr Vabroušek, kterému jsme po závodu položili pár otázek.

• Jak hodnotíš připravenou trať závodu?

Pořadatelé připravili zajímavý závod, který mne stál hodně sil. Jsem rád, že počasí vyšlo a zážitek byl o to lepší.

• Můžeš zhodnotit jednotlivé disciplíny?

První běh byl zahřívací a karty se začaly rozdávat až v následném horském kole a běhu. Já jsem měl tu nevýhodu, že na horském kole jsem jel v letošním roce snad jen dvakrát. Hned od startu se jelo asi hodinu do kopce, až na horní nádrž. Horší však byl sjezd, protože povrch byl ještě dosti mokrý a hodně to klouzalo. Raději jsem z kola sesednul, protože jsem se nechtěl zranit. Za čtrnáct dnů se účastním Havajského Ironmana. Následný běh byl již o něčem jiném a běželo se mi velmi dobře.

• Co můžeš doporučit pro druhý ročník závodu?

Prodloužil bych jízdu na horském kole o další kilometry. Jinak byl ale závod skvělý a určitě si najde své postavení v kalendáři těchto a podobných závodů. Sešla se zde celá řada vynikajících závodníků a jsem rád, že jsem se prvního ročníku mohl zúčastnit.