Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Liberec bude žít cyklistickými závody po celý víkend

13.6.2014 14:28

Sportovní areál Vesec a Ski areál Ještěd se stanou o tomto víkendu (14. – 15. 6.) rájem pro všechny milovníky horských kol. Připravené jsou hned tři skvělé bikerské akce. Pod slavným televizním vysílačem se můžete zúčastnit těchto tří cyklistických podniků: v sobotu ve Vesci KPŽ – Ještěd Tour Kooperativy a Rohozec 24 „Těžká pohoda“. V neděli se ve Ski areálu Ještěd pojede Enduro Race Ještěd.

Bookmark and Share

Účastníci jednotlivých akcí mohou využít společný bohatý doprovodný program, vzít s sebou rodinu a kamarády a zkusit využít sobotu a neděli k závodění v různých disciplínách, zafandit kamarádům a třeba poznat nové přátele, kteří také tráví volný čas na kole. Vybere si tu opravdu každý. Přijít se podívat se vyplatí i pro „nezávodníky“, zejména pro děti je tu připravený doprovodný program, který je spolehlivě zabaví na celý den a navíc je zcela zdarma! Nebude chybět třeba pumptracková dráha, Škola kola Pepy Dresslera, herní stan Lego a mnoho dalších aktivit.

 

Ještěd Tour Kooperativy je závod pro celou rodinu. Letos se jede už 8. ročník. Na výběr je ze tří různě obtížných tras a k tomu dětské závody. Nechybí celodenní doprovodný program nejen pro závodníky, ale i jejich doprovod. Nejdelší trasa B na 52 km s převýšením 1700 m prověří dokonale bikerské schopnosti jezdců. Kovaní bikeři určitě vyberou tuto hlavní trasu, kde nechybí stoupání, prudké sjezdy, ale také cesty po poli a chladivých lesních pěšinách. Se stejnou pečlivostí je připravena i méně náročná trať na 33 kilometrů. Nejlehčí 15 km Nova Fitness jízda je určená pro všechny pohodáře, kteří se nechtějí nikam honit ani funět do kopců a jen si třeba s dětmi či přáteli chtějí protáhnout tělo a užít si příjemný sportovní den. Převýšení u „Fitky“ je pouhých 290 m, takže s sebou vezměte klidně i dědu s babičkou nebo úplné začátečníky. Tohle zvládnou.


Start a cíl se nachází v překrásném sportovním areálu Vesec vybudovaném pro mistrovství světa v klasickém lyžování 2009. Díky tomu poskytuje závodu luxusní zázemí s velikým počtem parkovacích míst pár metrů od startu i dostatek prostoru pro další vyžití. Kromě závodů pro dospělé čekají na děti do 13 let dětské závody Junior Trophy v 5 věkových kategoriích. Na závěr startují malé děti na odrážedlech.


Přihlásit se je možné ve Vesci v pátek od 18:00 do 20:00 nebo v sobotu od 8:00 do 11:00 (dětské kategorie vždy 20 min před startem dané věkové kategorie). Více informací na www.kolopro.cz.

 

Rohozec 24 „Těžká pohoda“ je náročný závod jednotlivců (mužů i žen), dvoučlenných i čtyřčlenných týmů. Startuje v sobotu 14. 6. v poledne ve Vesci, jede se přes celou noc a končí v 12:00 v neděli. „Těžká pohoda“ letos oslaví 20 let a za dobu své existence získala velkou popularitu. Účastní se jí i některé známé tváře, a tak se nebojte povzbudit odvážné závodníky a závodnice, kteří se rozhodli kvůli 24hodinovce obětovat nemálo sil ale i spánek ze soboty na neděli! Více informací na www.24hours-mtb.com.

 

Enduro Race Ještěd je novinkou Specialized Enduro Serie. Po loňském prvním ročníku enduro seriálu je jasné, že se tato nová bikerská disciplína u nás uchytila pevně drápkem a je čím dál tím populárnější. Možnost vyzkoušet si mix různých MTB disciplín (DH, XC a Marathon) máte tuto neděli ve Ski areálu Ještěd. Přihlásit se je možné u dolní stanice lanovky Skalka v sobotu v čase 12:00-17:00 a v neděli od 8:00 do 9:45. Start již v 10 hod.! Více informací na www.enduroserie.cz

 

Těšíme se na všechny milovníky horských kol o víkendu v Liberci!

 
 Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Liberec bude žít cyklistickými závody po celý víkend"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |