Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Plzeň bude žít horskými koly

19.9.2014 12:08

Tuto sobotu 20. 9. 2014 se sjedou všichni vyznavači amatérské cyklistiky do Plzně na 15. závod 15. ročníku seriálu Kolo pro život. Přijeďte i vy s celou rodinou závodit na biku. Pro účastníky závodů je připravena celá řada překvapení a slev (ZOO, Dinopark, pivovar, historické podzemí…), vyvrcholením celodenního doprovodného programu bude odpolední koncert oblíbeného rodinného projektu Kašpárek v rohlíku.

Bookmark and Share

Populární plzeňský závod s bohatou historií se pojede opět pod záštitou primátora města Plzně. Ve srovnání s loňským ročníkem přichystali pořadatelé pro bikery několik novinek.Především je to nové zázemí závodu v parku za OC Plaza. Park nabízí různé možnosti vyžití pro děti i dospělé. Kromě příjemného trávníkového koberce jsou tu prolézačky a houpačky, skate park a minigolf. V případě teplého počasí mají děti možnost využít osvěžení ve fontáně. Před parkem je navíc bikrosové hřiště!

 

V rámci sobotního sportovního programu je pro širokou veřejnost připraven hlavní závod (trasa B) v délce 55 km, dále potom kratší tratě C a D o délkách 35 a 15 km. Trasa B startuje z náměstí Republiky v 11:30, závodníci obou kratších tras C a D - Fitness jízda vyrazí na trať ze zázemí závodu v 12:30. Start hlavního závodu se uskuteční opět v historickém centru města přímo pod okny radnice - nejkrásnějšího renesančního domu v Plzni a určitě přiláká řadu fanoušků. Pár metrů od cyklistů se bude z katedrály sv. Bartoloměje k nebi tyčit nejvyšší kostelní věž v Čechách z masívního černého kamene. Závodníky čeká zajímavý a překvapivě pestrý terén okolím Plzně po polních a lesních cestách, 2x vyjedou na dominantní vrchol krajiny - Krkavec s 18 m vysokou rozhlednou, která nabídne doprovodu závodníků nádherný výhled do okolí Plzně, ale i na vrcholky Šumavy, Českého lesa a Krušných hor. Na trati nechybí dobře vybavené cyklistické občerstvovací stanice.

 

Pro rodiny s dětmi je připravena 15-kilometrová pohodová trasa D - Fitness jízda. Je vedena po klidných nenáročných cestách v okolí areálu ZOO a Dinoparku. Děti mohou změřit své síly na kolech a odrážedlech v rámci dětských závodů Junior Trophy. Ty se pojedou dopoledne přímo v parku v zázemí závodu a jsou rozděleny do 5 věkových kategorií. Kolo pro život navíc nabízí pro všechny přítomné děti celodenní dětský doprovodný program v Dětském klubu. Nebude chybět dětská tombola, bohaté občerstvení a Škola kola Pepy Dresslera.

 

Odpolední program vyvrcholí koncertem skupiny Kašpárek v rohlíku v 15 hod a zejména pro rodiny jsou také spolu se startovným připraveny slevové karty do plzeňské Zoo, Dinoparku nebo třeba do Plzeňského podzemí nebo Pivovarského muzea. Platí po celý víkend, takže z areálu nemusíte pospíchat a užít si celý víkend nabitý zážitky v Plzni!

 

Více o závodě a seriálu na www.kolopro.cz


 Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Plzeň bude žít horskými koly"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |