Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

To nejlepší na konec

5.10.2015 12:26

Závodem Vysočina Arena Tour České spořitelny vyvrcholil v sobotu 3. října 16. ročník seriálu Kolo pro život. Bikeři, asi tušili, že zdejší trať bude velmi kvalitní a počasí počátku října ovládne babí léto a sjeli se v rekordním počtu 1948 účastníků!

Bookmark and Share

Nadstandardně obsazené závody navíc slibovaly skvělé výkony na všech trasách, což potvrdil i čas vítěze hlavního závodu na 50 km, Pavla Boudného (Česká spořitelna Accolade) 1:57:47.8 a nejrychlejší ženy v cíli Anny Šmídové (Nilfisk ALTO Pro cycling) 1:59:52.4 Svým prvním místem oba stvrdili letošní vítězné tažení za absolutním titulem v individuálních kategoriích soutěže Prestige Trophy Marathon.

Od rána proudily do novoměstské Vysočina Arény davy lidí a přijíždělo nespočet aut. Ideální zázemí s dostatkem prostoru pro cyklisty, vozy, stánky, brány a startovní koridory všechny pohodlně umístil tam, kam patřili. Vhodnější prostor bychom si pro závody KPŽ už opravdu nemohli přát. Všem bylo jasné, že dnes bude závod vypadat úplně jinak, než minulý týden na deštěm promáčené Oderské mlýnici. Sluníčko zářilo, rtuť teploměru se pomalu šplhala vzhůru, ale také foukal dost silný vítr. Na start každé ze tří tras lákala závodníky účast některé z českých cyklistických veličin.

Trasu D – Fitness jízdu k obrovské radosti všech dětí a rodičů, kteří se jí účastnili, zavedl do terénu olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing). Jardovi nebylo vůbec líto, že se kvůli zdravotním problémům nemůže vydat na některou z delších tras. Vyloženě si to s dětmi užíval, občas vedl peloton on, jindy ho někteří mladí nadějní závoďáci předjeli a on je musel zase dotahovat. Ani na Fitce nebyli účastníci závodu ochuzeni o hravé singletracky.

„Tak dneska to pro mě byl nejhezčí letošní závod KPŽ. Jel jsem s čistou hlavou na pohodu jen 13 km, ale jak jsem si je užil! Děti byly výborné a některé opravdu jezdí neskutečně dobře! Vypadá to, že o následníky nebudu mít nouzi!“ řekl nám náš nejúspěšnější biker při společné autogramiádě s Ondřejem Cinkem (Multivan Merida biking). Víc už nestihl, před očima mu šermovaly desítky rukou s kartičkami a prosbou o podpis.

Trasu C na 33 km ozdobila svojí účastí zase bikerka Tereza Huříková. Na stejné trase nechyběla ani trasérka a další úspěšná česká cyklistka Tereza Beranová, která ve svých nohách pevně držela výhodné tempo a kdo se jí držel, dojel do cíle v dobrém čase a bez zbytečných výkyvů.

Nejnabitější bylo ovšem pochopitelně pole závodníků na hlavní trase B. Tu si nenechal ujít ani Pavel Kysilka, generální ředitel České spořitelny. Na 50 km trať se v 11:30 vydalo přes 800 závodníků v první lajně s nažhaveným pohádkovým obsazením: Ondřejem Cinkem, Pavlem Boudným, Matoušem Ulmanem, Janem Jobánkem, Jiřím Hudečkem, Janem Strožem, Janem Fojtíkem, Petrem Šťastným a dalšími, kteří si po celý rok dělali zálusk na čelní umístění v individuální a týmové soutěži KPŽ – Prestige Trophy. Ani před závěrečnými boji nebylo ještě v jednotlivých kategoriích nic rozhodnuto a speciálně v týmové soutěži to vypadalo na velký hon za zlatem. Přišlo i spousta fanoušků, kteří kromě cvakání fotek udělali startujícím pěkně rušnou kulisu.

Závodníky čekala krásná trať, nechybělo na ní nic, co má na MTB závodě být: hezká stoupání, cesty v lese i venku po lukách, cesty plavající v kamenech, technické kořenové pasáže, svezli se i milovníci asfaltu. Vedle úzkých pěšin se jelo i po širších, kde se dalo předjíždět. Snad tisíce kořenů dokonale prověřily funkčnost odpružení a sedací partie závodníků. Bylo tak sucho, že se prášilo jako v létě a závodníky doprovázel po celý den silný vítr, který v první polovině bikery kamarádsky plácal do zad, na cestě do cíle ale protivně foukal do obličeje. Hlavně po vyjetí z lesa byl protivítr dost nepříjemný. Jediná pasáž, která se mohla závodníkům trochu zajídat, bylo posledních pár výživných kilometrů, kdy už byl cítit cíl. Cesta se dlouho motala po běžeckých tratích z kopce do kopce, právě když už toho měli účastníci plné zuby a chystali se na závěrečné spurty a velmi těsné souboje v cílové rovince.

Pavel Boudný: „Úplně těžké to dnes nebylo, spíš jsem se bál, abych nepíchnul. Jel jsme proto raději opatrně. Vítr mi taky nevadil. Na čele jsme po většinu závodu jeli ve skupince 4 – 5 závodníků. Cink a Hudeček měli v nějaké kamenové pasáži pád, tak jsem zvolnil. Pak jsem ale viděl, že se zvedají a jsou v pořádku, tak jsme s Matouchem jeli dál. Huďa nás dokázal ještě dohonit, ale ke konci bylo vidět, že už je unavený, takže jsme si to ve spurtu rozdali s Matym a já z toho vyšel líp. S letošní sezónou jsem maximálně spokojený, byla jedna z nejlepších v mém životě.“


Ondřej Cink: „KPŽ v Novém Městě jsem měl naplánované už delší dobu, že pojedu. Mám to tady rád. Od závodu v Andoře jsem jel ještě jeden v Německu a od té doby se jen vozím, užívám si výlety na kole, abych na testovací závod v Brazílii, který mě ještě čeká, nejel se studenou nohou:) Takže jezdím na pohodu. Tenhle závod byl také mým jediným letošním maratonem. Je to jiné než XC a docela mě to bolelo. Je znát, že už se specializuji na cross-country. Jinak jsem byl hned od začátku ujetý s čelní skupinkou, ale pak jsem ve sjezdu chytil kámen a šel jsem… a Huďa přese mne. Měl jsem ohnutý řidítka a tak 20 sekund mi trvalo, než jsem mohl jet dál. Ztratil jsem s nimi kontakt a sám jsem pak neměl šanci. Jel jsem tedy s následující skupinou až do cíle.“

Všem účastníkům, kteří si našli cestu na některý z našich závodů KPŽ 2015, děkujeme. Na vítěze se těšíme 23. 10. 2015 na Finálovém večeru v Praze, který udělá i slavnostní tečku za letošním vydařeným 16. očníkem seriálu.

 

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, s.r.o.

Diskusní fórum pro: "To nejlepší na konec"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu