Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život je v cíli

8.10.2015 11:11

Zavírák 16. sezony seriálu Kolo pro život přilákal letos celkem 1948 závodníků. Není divu, pořadatelé objednali krásný suchý podzimní den, se svěžím větříkem. Také příležitost projet se tuhle v sobotu s největší českou bajkovou elitou se musí prostě zažít.

Bookmark and Share

Byli tu dokonce i Jarda Kulhavý a Tereza Huříková, kteří prohnali po Trase C tu budoucí cyklistickou elitu. Na start hlavního závodu se postavilo přes 800 borců a borkyň. Mezi nimi přešlapuji i já, zvídavý reportér. V davu panuje atmosféra s puncem očekávání. Startovní napětí pomíjí teprve v okamžiku startovního výstřelu.


My nadšenci, číhající na chvostu, bereme výstřel jen informativně. Vždyť než se dá takováhle masa cyklistů do pohybu, uplyne i několik minut. Potom se ovšem řeka bikerů dává nekompromisně do pohybu. Diváci tradičně ukázali, jak obrovsky populární u nás XC cyklistika je. Sotva jsme se prohnali nad Arénou, přichází první kopce zvlněné Vysočiny. Dokonce ani daleko od areálu vás fanoušci nenechají úplně vydechnout. Vražedné závodní nasazení nás hobíků, dokáží ještě vygradovat například pomocí kravských zvonů a samozřejmě nadšeného popohánění „dávej, dávej…“.


Někteří jezdci vyrazili na trať tak namotivovaní, že je nazastavila ani příležitost napustit se na občerstvovačkách ionťákem. Jeden z nich se však natolik zamotal v hustém provozu občerstvovačky, až jej rychlost zradila a ustlal si šmahem v prachu vedle cesty. Tož chlapi, kam ten spěch?! A z toho mi plyne poučení: „Chvilka na pár pohárků, ušetří vám havárku“.

Počasí se tvářilo od rána velmi nevyzpytatelně, ale nakonec ukázalo svou vlídnější tvář. Jen protivný protivítr nám dával místy zabrat. Mezi elitou se tu prohnala spousta zvučných jmen. Na samou špici se tradičně propracoval Pavel Boudný. Velmi důstojně zabojovali i další šampioni Matouš Ulman a Jiří Hudeček. Díky menší kolizi se na bednu neprobojoval jeden s favoritů závodu, vítěz MS Ondra Cink.


Trať nám nabídla 50 km nádhernou krajinou Vysočiny s převýšením 1165 m, takže opravdu pěkně rychlá jízda. Pořadatelům je potřeba udělit velikou pochvalu. Na svůj příděl adrenalinu si tu přišli dospěláci, eliťáci, ale samozřejmě i naši malí minibajkeři. Na Vysočinu se prostě vyplatí znovu zajet, ať už za kochací vyjížďkou, či seriózním závodem. Poslední díl seriálu Kolo pro život byl opravdu parádní tečkou na závěr sezony.


Biku zdar


Rudolf Růžička

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život je v cíli"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu