Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pozvánka na Tour de Brdy

27.9.2016 08:47

10. ročník cyklomaratonu Tour de Brdy se jede jako 7. závod Galaxy série 1.10.2016 ve Strašicích a je rozloučením s cyklistickou sezonou pro všechny cyklisty bez rozdílu kol.

Bookmark and Share

Závod na dlouhé trase, která měří 67 km vede okolo celých středních Brd a bude jedinečným srovnáním mezi cyklisty na horských kolech a silničáři. Trasa je vedena po úzkých silnicích a několika šotolinových úsecích, kde mají výhodu právě horská kola. V letošním ročníku je opět dlouhá trasa jednotná a povede po cyklostezkách ze Strašic do Zaječova, Obecnice, Lázu, Nepomuka, po hrázi spodního Padrťského rybníka a dále přes Kolvín zpět do Strašic. Poslední úsek  z Trokavce na Kolvín je výhodnější pro kolo horské  a poslední dlouhý sjezd do Strašic zase pro úzké galusky. Cílové stoupání po kostkách ve Strašicích nakonec rozhodne, která vítězná trojice si rozdělí prémii 10 000,- Kč.

Krátká trasa na 30 km vede startuje ve 13.10  a  cyklisté se vydají cyklostezkou směrem k Zámečku, výjezd po naučné stezce na Chlukov, Kalenská cesta, výjezd na vrch Hlava a přes Okrouhlík k Zaječovu a zpět po žluté turistické značce do Strašic.

Závody dětí od 6 -10 let proběhnou v prostoru startu a cíle po odstartování hlavních kategorií ve 13.15 hodin. Pro děti je připraven 1 km dlouhý okruh, který pojedou vícekrát podle kategorií. Mladší a starší žáci se poprvé vydají na 30 km trať, nejlépe v doprovodu osoby starší 18 let.

Mimořádně bude otevřené muzeum dopravy a Muzeum středních Brd přímu u startu a cíle. Občerstvení pro účastníky zajišťuje cyklorestaurace Berten a pro diváky a doprovod připraví občerstvení Uzeniny Vojenice, pivo dodá pivovar Chodovar a čepované nealko IL SANO.

Vítězství z loňského roku obhajuje  silničář kategorii Tomáš Kalojíros z AC SPARTA PRAHA.  Vítězové jednotlivých kategorií dostanou mimo jiné originální medaile od firmy Betatech. Každý včas přihlášený startující dostane startovní dárek a občerstvení v cíli, kde bude výběr ze 3 jídel. Na závěr závodu bude losována tombola pro všechny zúčastněné.

Závod je součástí Galaxy série
Registrace probíhá on-line na http://sport-reg.cz/registrace?zavod=297

 Historičtí vítězové Tour de Brdy:

2015 - Tomáš Kalojíros AC SPARTA PRAHA/ MTB 30 km Jaroslav Šitner Jistebnice
2014 – Martin Hunal PSK Whirpool, / MTB  - Michal Bubílek
2013 – Martin Hunal AC SPARTA PRAHA / MTB  - Michal Bubílek
2012 – Rostislav Krotký (AC SPARTA PRAHA), 1.MTB Tomáš Kozák
2011 – Jiří Bareš (ASC Dukla Praha) 1.MTB Tomáš Kozák 2010 – Ondřej Cink – (Merida) 2. Milan Kadlec, 3. Jiří Hudeček
2009 – Rostislav Krotký (AC SPARTA PRAHA), 2. Michal Kesl, 3. Richard Faltus
2007 – Zdeněk Křížek( AC SPARTA PRAHA), 2.Roman Hanzelín, 3. František Raboň
2004 - Radek Bečka AC SPARTA PRAHA

Zdeněk Rubáš

Diskusní fórum pro: "Pozvánka na Tour de Brdy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |