První ročník JUNIOR cup 2019 je za námi. A že to byla jízda!

10.9.2019 10:15

Poslední prázdninovou sobotu, 31. 8. 2019, se v Hradci Králové, v příjemném prostředí parku Šimkovy sady, uskutečnil cyklistický závod určený pouze pro děti, JUNIOR cup!

I přes velké teplo, které v sobotu panovalo, se dětí na startu sešlo opravdu hodně! Nechybělo mnoho a kapacita závodu pro letošní ročník, což bylo 150 startovních čísel, by byla téměř naplněna. To je pro organizátory velká výzva do dalšího ročníku!

Většina dětí využila možnost zúčastnit se obou závodů, které si pro děti organizátoři z Ghost týmu připravili. V 10 hodin odstartovala časovka na 2,2 km. Ta spravedlivě určila pořadí, v jakém se děti řadily na start hlavního závodu, který odstartoval přesně v pravé poledne a začínalo se kategorií nejmenších na odrážedlech. Ty čekala 200 m dlouhá trasa.

Následovaly další kategorie a celková délka tratě se u nejstarších vyšplhala na 13,2 km dlouhou distanci. Vše se odehrávalo na okruhu o délce 2,2 km, který se skládal ze dvou částí. Technická a maratonská.

Technická část, kde děti čekalo 5 překážek, byla zasazena přímo do centra závodu tak, aby rodiče zvládali sledovat své ratolesti z jednoho místa a nebyli nuceni pobíhat po celé trati. Každá překážka byla pro lepší orientaci pojmenována podle našich partnerů a měla vytvořenou i objízdnou, ale delší trasu pro ty, kteří si na překážky netroufaly.

Druhá maratonská část tratě byla bez překážek a zavedla děti po rychlých cestičkách do vzdálenější části parku, a tudíž tam mohly svůj potenciál prodat děti, které nemají takovou techniku, ale zato mají motor v nohách.

Většina kategorií nebyla slučována a každý ročník měl svoji vlastní startovní vlnu a kategorii, aby souboje byly co nejspravedlivější. Díky množství kategorií, tak bylo oceňováno 72 dětí!!! První tři z každé kategorie si odnesly nevšední skleněnou trofej, která byla vytvořena speciálně pro tento závod a také doslova hromadu cen od našich partnerů. S prázdnou však neodešel nikdo!!! Kdo se přihlásil včas přes online registraci, dostal drobné dárečky od partnerů závodu přímo v registrační tašce. V cíly časovky na všechny děti čekala sladká odměna a každý kdo dojel hlavní závod, si odnesl originální, pamětní medaili. Účastníci časovky byli zařazeni do slosování o 3 podepsané dresy Jardou Kulhavým!

Pro malé i velké závodníky byl připravený výčep s dobře vychlazenou malinovkou ZDARMA po celou dobu závodu. Ani v pauzách mezi závody se děti nenudily! Hojně využívaly bohatý doprovodný program plný sportu, her, tvoření a zábavy.

V neposlední řadě proběhla také autogramiáda Jana Hrušky a Barbory Průdkové. Jan Hruška nemohl jako vítěz časovek na Giro d´Italia chybět na startovní rampě, kde dětem asistoval a plnil funkci startéra. Barbora Průdková, která letos na MS ve sprintu obsadila krásné 4. místo a ve stejné disciplíně je Mistryně ČR byla nejpovolanější, aby dětem dělala předjezdce při hlavním závodě a opravdu se zapotila!

Jako organizátoři si vážíme nečekané účasti a děkujeme tak všem, kteří k nám našli cestu. Stejný dík patři i našim skvělým partnerům a podpoře města Hradec Králové, bez kterých by se tato krásná akce nemohla v takovém rozsahu uskutečnit! „Úspěch motivuje, takže už teď se těšíme na další ročník 2020, který se budeme snažit s celým realizačním týmem, kterému tímto moc děkuji, ještě více vyšperkovat!“ Uvádí ředitel závodu, Jan Hruška.

Jan Hruška

Diskusní fórum pro: "První ročník JUNIOR cup 2019 je za námi. A že to byla jízda!"