Čeští reprezentanti si podmanili Harrachov

17.9.2019 09:31

Čeští reprezentanti Milena Cesnaková a Filip Adel si podmanili šestý díl seriálu NOVA CUP v Harrachově, který byl zařazen do Českého poháru v maratonu.

Marek Rauchfuss

Tučná porce kilometrů nebyla jediným, na co se jezdci těšili, celý den je totiž doprovázelo slunečné počasí s teplotou kolem 20 stupňů.

Závěrečný podnik Českého poháru, který vedl po hřebenech Krkonoš, čítal bezmála 130 kilometrů. Filip Adel zvládl trasu extrémního závodu za šest hodin, druhého v pořadí Michala Kaněru porazil o více jak tři minuty. Pro třetí místo si dojel Jan Škarnitzl, ten na vítěze ztratil sedm minut. Z žen roli favoritky potvrdila Milena Cesnaková před Janou Pichlíkovou a třetí Vendulou Navrátilovou. Oba vítězové současně potvrdili formu před nadcházejícím mistrovstvím světa v maratonu, které se uskuteční tento víkend ve Švýcarsku.

Filip Adel

Na trase A se bojovalo o tučnou prémii, kde po vzoru Závodu míru z roku 1987 absolvovali jezdci výjezd ke skokanským můstkům v Harrachově a dále pokračovali na Čertovu horu. Tam na vítěze čekala kola s příslušenstvím v hodnotě 170.000 Kč, které daroval Český svaz cyklistiky. Ty si odvezl Marek Rauchfuss a Milena Cesnaková.

Vítězové horské prémie

O české reprezentanty nebyla nouze ani na středně náročné trase na 50 kilometrů. Zde pod vedením reprezentačního trenéra Viktora Zapletala zvítězil Tomáš Tlamka. Ten porazil svého týmového kolegu Jana Zatloukala v těsném foto finiši. Na stupních je doplnil Jan Fojtík. Mezi ženami se radovala z vítězství Kristýna Pejšová.

V rodinné Nova jízdě na 22 kilometrů byl nejrychlejší Petr Bělecký a Anna Kudláčková.

Start NOVA jízdy

Cyklistický seriál horských kol pokračuje 28. září exhibičním závodem Mitas Gočárovy schody a 5. října maratonským závodem ZP 211 Mikulov. Účastníci se mohou těšit opět na skvělou cyklistiku a zajímavé ceny od partnerů seriálu.