Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Registrace ke květnové výzvě Do práce na kole 2021 startuje právě teď. Hlavním tématem je bezpečnost.

4.2.2021 09:11

Květen a 11. ročník výzvy Do práce na kole je sice ještě daleko, ale už teď otevírá pořádající spolek AutoMat registraci. Přichází s novým vizuálem od Toy_Box, vlastní appkou a také možností soutěžit, i když "trčíte" doma. Bezmotorová doprava dostává v době pandemie nový smysl a firmy mohou akci využít jako bezpečný teambuilding. Loni se do akce zapojilo 16 tisíc účastníků.

Bookmark and Share

Rozvoj bezmotorové dopravy je jedno z mála pozitiv, které přinesla celosvětová pandemie covidu-19. Počty cyklistů i pěších výrazně vzrostly i v ČR, na větší změny v infrastruktuře po vzoru zahraničních opatření si ale asi ještě počkáme. K mapování využívání cykloopatření ale může daty o svých cestách přispět i každý účastník Do práce na kole. „Analýzy již vznikly pro Ostravu, Brno, Hodonín a Plzeň, v poslední době se pak ozvalo třeba Ústí nad Labem. S městy spolupracujeme celoročně,“ dodává hlavní koordinátor Do práce na kole Honza Haruda. K příjemnějšímu zapisování cest, a tedy i sběru následně anonymizovaných dat, bude od letoška sloužit i vlastní appka od firmy Ackee.


Na kole stylově a beze strachu


K akci Do práce na kole každoročně patří i účastnické tričko v originálním designu. Ten letošní vytvořila výtvarnice a komiksová autorka Toy_Box, která je aktuálně nominovaná i na cenu Czech Grand Design„Můj návrh představuje dívku, možná mladou ženu, která právě opustila město a jede do přírody. Možná je večer, možná ráno a ona za sebou nechává všechny cihlové zdi, muffinky, lattéčka s kamarádkami a papíry velkoměsta. Vychází měsíc a kolem je krajina – krásná a tajuplná,“ popisuje Toy_Box.


„Chtěli jsme, aby hlavní postavou letošního vizuálu byla žena. Jako symbol křehkosti cyklistů a cyklistek v provozu, ale taky jako silná osobnost, která jde trochu proti proudu,“ dodává hlavní koordinátor Do práce na kole Honza Haruda. Výzvy se pravidelně účastní více než 50 % žen a spolek AutoMat se dlouhodobě věnuje i tématu bezpečnosti a strachu na kole v provozu, které ženy podle průzkumů pálí víc než muže.

 

„Holanďané říkají, že ideálem funkčního města je, když se v jeho infrastruktuře cítí bezpečně na kole osmileté dítě i osmdesátiletý důchodce,“ doplňuje Zuzka Poláková z AutoMatu.


Hlavní je pravidelnost


Soutěž hodnotí pravidelnost bezmotorového pohybu a na týmy o 2-5 členech čeká na řada velmi příjemných cen (ty postupně doplňujeme a vlastní ceny mají i jednotlivá města). Výkonnostní kategorie sice AutoMat oceňuje jen symbolicky, ale žebříčky překonaných kilometrů jsou oblíbeným nástrojem přátelského zápolení. Zaměstnavatelé mohou soutěžit také o titul Cyklozaměstnavatel roku.

 

Registrovat se můžete již nyní na webu www.dopracenakole.cz

 

Anna Kociánová

Diskusní fórum pro: "Registrace ke květnové výzvě Do práce na kole 2021 startuje právě teď. Hlavním tématem je bezpečnost."

Názor Autor Datum a čas
RE: Registrace ke kv... Martin Zimmerman 2. 3. 2021, 08:45
Cambridgeshire Mr. Hilario Pouros 24. 2. 2021, 06:07

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |