Cykloserver.cz

Aktuality

Prima CUP - Závodníky v Karlových Varech neodradil vytrvalý déšť

24.8.2022 09:48

Deštivé počasí přivítalo premiérový ročník závodu Prima CUP v Karlových Varech, který odstartoval v sobotu 20. srpna. I předpověď počasí s výstrahou bouřek a vytrvalého deště neodradila účastníky závodu Generali Česká pojišťovna Karlovy Vary, aby se postavili na start třech zajímavých tras o délkách 65, 40 a 20 kilometrů.

Bookmark and Share

Start závodu proběhl přímo z historického centra našeho největšího lázeňského města a to z Divadelního náměstí s typickou lázeňskou atmosférou, když se v jeho těsném sousedství nachází světoznámé Vřídlo, kolonáda a grandhotel Pupp.

Na trase o délce 65 kilometrů se sešli čeští maratónci v čele s několikanásobným vítězem seriálu Prima CUP Filipem Adelem. Adel v závodě zvítězil s náskokem přes dvě minuty před rakouským reprezentantem Alexanderem Stadlerem.Třetí místo obsadil Michal Bubílek. V závodě žen dominovala eliťačka a česká šampionka Milena Kalašová před Michaelou Matuškovou a Jitkou Fleischhansovou.

Na střední trase byli nejrychlejší Jan Kočí a Jana Pichlíková. Největší pozornost se však ubírala na ikonu závodu na čtyřiceti kilometrové trase. Tím byl úspěšný bývalý biatlonista Ondřej Moravec. Mistr světa a trojnásobný olympijský medailista kromě účasti podpořil také mladé závodníky, když byl u startu dětských závodů a poté rozdával nespočet podpisů a fotografií. Trasu C o délce dvacet kilometrů nejrychleji zvládli Jakub Zaňka a Barbora Lepíková.

Zajímavá byla pro účastníky také tombola, kde byl hlavní cenou pobyt pro dva v karlovarském hotelu Dvorana, tu losovala legenda československé cyklistiky Antonín Bartoníček.

Seriál Prima CUP pokračuje v pořadí desátým závodem Kross Harrachov. Tradiční podnik přes česko polskou stranu Krkonoš zařazený do nejvyšší domácí soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu se uskuteční 3. září. Na závod se můžete přihlásit výhodně online do 31. srpna.