Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: MURSKÁ CYKLOSTEZKA

MURSKÁ CYKLOSTEZKA

Od štýrského sýru k vínu. Murská cyklostezka je mezi znalci známá jako nejrozmanitější cyklostezka podél řeky v Alpách. Vede mírně z kopce a je opravdovou lahůdkou pro cyklisty, kteří zde potkají nesčetné kulinářské destinace. Cyklotrasa začíná v národním parku Vysoké Taury a podél řeky Mur dovede cyklistu do kulinářského hlavního města Rakouska Grazu a do vinařské a termální oblasti na trojmezí hranic Rakouska, Slovinska a Maďarska. Jede se po asfaltových nebo dobře zpevněných cyklostezkách, případně po málo frekventovaných silnicích.


Program Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu i v jižních Čechách. Noční přesun. Cyklotrasa údolím k prameni řeky Mur, zpět dolů do města St. Michal, celkem 45 km. Stoupání až k prameni řeky Mur není povinné. STICKLER HÜTTE 1750 m – chata s možností občerstvení pod pramenem řeky Mur. ST. MICHAEL – brána do jedinečného alpského horského světa mezi Katschbergem a Horními Taurami. Oblast je jedním z nejslunnějších regionů v Rakousku. Cyklotrasa St. Michael – Murau, celkem 58 km. Trasa vede podél řeky Mur horskou oblastí Lungau. TAMSWEG – historické jádro města, poutní kostelík. MURAU – historické jádro města, v zámku je muzeum hutnictví. Murau – Zeltweg, celkem 56 km. Podél řeky Mur do Unzmarktu, dál podle hradu Frauenburg. FRAUENBURG – již z dálky je vidět vysoká Judenburská městská věž. ZELTWEG – dějiště závodů Formule 1. Zeltweg – Oberaich. Celkem 68 km, možnost krácení. Přes Knittelfeld, St. Lorenzen a St. Michael stále údolím až do Leobenu a Oberaichu. LEOBEN – zde se vaří světově proslulé pivo Gösser – v blízkosti se nachází muzeum pivovarnictví Gösseum, kde vám během prohlídky nabídnou i ochutnávku piva. Hlavní náměstí, „obývací pokoj města” se středomořskou atmosférou, je největší terasovitou zahradou v Rakousku. Oberaich – Graz. Celkem 69 km, možnost krácení. V Brucku obrací řeka Mur svůj tok k jihu. Nejdříve vede cesta bezprostředně podél řeky, později po lehkém stoupání ve stinném lese přímým směrem do Grazu. BRUCK – nad městem zříceniny hradu. STÜBING – skanzen, stavby z celého Rakouska. Graz – hlavní město Štýrska. Futuristická architektura stojí přímo vedle středověkých domů, půvabných uliček, náměstí a romantických nádvoří; exkluzivní butiky se nacházejí vedle pestrobarevných farmářských trhů, kulturní a kulinářské pochoutky jsou na každém rohu a mezi spoustou zeleně. Nejlépe zachovalé středoevropské centrum nebylo bezpochyby zahrnuto do seznamu světového dědictví UNESCO náhodou. Graz – Mureck. Celkem 76 km, možnost krácení. Budete projíždět překrásnou krajinou především po málo frekventovaných silnicích a polních cestách mezi poli kukuřice a dýní. LEIBNITZ – pojedete vinicemi Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun. Návrat v ranních hodinách.


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: úterý 23. 7. 2019 – úterý 30. 7. 2019
Počet dní: 8
Země: Rakousko
Název CK: CK HOŠKA TOUR
Stravovaní: Snídaně
Doprava: Bus
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: střední
Doporučené kolo: trekingové

Cena zahrnuje:

přeprava 5x ubytování 5x snídaně průvodce

Cena: 9,550 Kč


Diskusní fórum pro: "MURSKÁ CYKLOSTEZKA"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz