Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: POLSKÉ BIESZCZADY V POHODĚ

Nejdivočejší kout Polska, plný lesů a polonin, to jsou Bieszczady. Pokud chcete utéct od civilizace, zamiřte právě sem. Nenarušená příroda parku je protkána hustou sítí lesních a polních cest, ideálních pro cyklistiku. Výlety údolími karpatských polonin, místa spojená s dávnými národy Lemků a Bojků, vlaková úzkokolejka. Stopy Švejka, putujícího na haličskou frontu. Většina tras vede po asfaltových a šotolinových cestách vhodných též pro trekkingová kola. Některé úseky vedoucí přes hřebeny jsou vhodné pro „horaly“. Zájezd je zcela bez nočních přejezdů!


PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - poloniny Bieszczad - Tarnawa. Autobusem do jihovýchodní části Polska a večerní příjezd do tajemných Bieszczad. Další den na kole nejvýchodnější částí Bieszczad vzhůru (volitelně až k zaniklé vesnici Beniowa se zbytky hospodářských budov a základy kostela). K vřesovišti Tarnawa s procházkou. Opuštěnou krajinou na kole sjedeme k řece San tvořící hranici s Ukrajinou. Podél řeky zpět k zubří rezervaci a na ubytování.

3.-4.den: Smolnik - Turzaňsk - Zagorz. Na kole podél říčky Muczny do Smolniku s dřevěným kostelem sv. Michala Archanděla z 18. století (UNESCO). Údolím řeky San do Dwerniku s dalším dřevěným kostelem. Odbočíme na lesní cyklostezku údolím Caryňské poloniny. Po silnici od Bereżki do Ustrzyky Górne (občerstvení). Ráno busem do městečka Cisna. Dopolední výlet úzkokolejkou údolím říčky Solinky do nitra bieszczadských lesů. Na kole budeme sjíždět z vrcholu do údolí řeky Oslawy a do vesničky Turzaňsk s dalším dřevěným kostelíkem (UNESCO) a nedotčenou krajinou lesů do města Zagorz. Alternativně lze tento den využít jako odpočinkový a po příjezdu do Turzaňsku jet do Sanoku autobusem s prohlídkou skanzenu. Autobusem pak na ubytování.

5.-6.den: Kremenec - Dzial. Celodenní pěší túra k trojmezí Polska, Slovenska a Ukrajiny - na vrchol Kremenec. Ze sedla Przelecz Wiznianski vystoupáme na vrchol Wielka Rawka (1302 m) s výhledy na bieszczadské poloniny a do Podkarpatské Rusi na Ukrajině. Podél hranice dojdeme k trojmezí a přes hřeben Dzial sestoupíme do Wetliny. Na kole do vísky Chmiel s dřevěným kostelem sv. Mikuláše a podél řeky San k Zatwarnica. Po lesní cyklostezce do obce Lutowiska.

7.den: Bieszczady - Praha. Poslední den ráno odjezd přes Polsko domů.

POLSKÉ BIESZCZADY V POHODĚ

Obtížnost: 2, doporučujeme trek, MTB
Délka tras: autobusem 2000 km, na kole 0-230 km, pěšky 1x 20 km
Počasí: proměnlivé, vzduch 19-25 °C (na horách chladněji)
Odjezdy: Praha, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc

Termín (1321): 15.8. - 21.8. 2020
cena v Kč: 15 490,-


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: sobota 15. 8. 2020 – pátek 21. 8. 2020
Počet dní: 7
Země: Polsko
Název CK: Nomád
Stravovaní: Polopenze
Doprava: Bus
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: Neuvedena
Doporučené kolo: trekingové

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 6x ubytování v hotelu s polopenzí, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj 3800 Kč.

Cena: 15,490 Kč


Diskusní fórum pro: "POLSKÉ BIESZCZADY V POHODĚ"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu