Česká verze English version
Cykloserver.cz

Cyklozájezdy

INZERCE – rubrika je plněna cestovními kancelářemi, redakce ani zřizovatel Cykloserveru.cz nenesou za její obsah odpovědnost.

Zájezd: KORUTANY NA KOLE V POHODĚ

KORUTANY NA KOLE V POHODĚ

Nejjižnější spolková země Rakouska Korutany, která sousedí s Itálií a Slovinskem, oplývá velkým množstvím přírodních krás, především jezer a horských vrcholů. Korutany mají ze všech spolkových zemí Rakouska nejvíce slunečných dní v roce. Při našem putování mezi korutanskými jezery si přijdou na své jak pohodáři, tak ti, kteří si rádi vyjedou do kopců. Pohodu jistě umocní ubytování v apartmánech na břehu jezera, kde se snad budeme moci v začínajícím létě i vykoupat, případně využijeme krytý bazén a wellness centrum v areálu.


PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Olomouc - Maltschachersee. Brzy ráno autobusem do Rakouska, příjezd na místo ubytování kolem poledne, možnost krátkých vyjížděk do okolí, koupání v jezeře, apod.

2.den: Kolem Ossiachersee (cca 60 km na kole). Na kole kolem křišťálově čistého jezera Ossiachersee, které leží ve výšce asi 500 m. Etapa je jen s malým převýšením. Možnosti koupání, návštěva zříceniny obrovitého hradu Landskron u Villachu (ukázky výcviku dravých ptáků, Affenberg - opičí hora s kolonií makaků).

3.den: Na kole či lanovkou na Gerlitzen (cca 45 - 70 km na kole). Výjezd lanovkou (není v ceně), či na kole na horu Gerlitzen (1909 m). Jde o významný vyhlídkový vrchol v oblasti, v zimě lyžařské centrum. Jsou dvě možnosti: na vrchol se lze dostat buď výrazně sportovní variantou, která obnáší zdolání cca 1500 výškových metrů vlastními silami. Ovšem pohodáři spíše vyjedou i s koly lanovkou na vrchol Gerlitzen a odtud následuje sjezd s nádhernými výhledy a vcelku nenáročná cesta kolem masívu hory až do kempu.

4.den: Kolem Wörthersee (cca 45 - 85 km na kole). Na kole kolem jezera Wörthersee - navštívíme lázeňská města Velden a Pörtschach, s jejich noblesní atmosférou, vesničku Maria Wörth na poloostrově vybíhajícím do jezera s významným gotickým kostelem. Odsud jsou možnosti dalšího prodloužení na vyhlídku Pyramidenkogel s rozhlednou, ze které je vidět celé jezero a okolí. Zájemci se mohou vypravit do hlavního města Korutan Klagenfurtu s historickým centrem a expozicí světa v miniatuře Minimundus.

5.den: Maltschachersee - Olomouc. Dopoledne relax u jezera Maltschachersee, možnost cca 30 km vyjížďky v okolí po okolních vesničkách a statcích. Návrat autobusem zpět domů v nočních hodinách.

Obtížnost: 1-2, doporučujeme silniční, cross
Délka tras: autobusem 1400 km, na kole 0-250 km
Počasí: vzduch 23-26 °C, voda 21-24 °C
Odjezdy: Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Termín (1332): 9.6. -13.6. 2021
cena v Kč: 9 590,-


Objednat zájezd můžete zde »

Termín: středa 9. 6. 2021 – neděle 13. 6. 2021
Počet dní: 5
Země: Rakousko
Název CK: Nomád
Stravovaní: Polopenze
Doprava: Bus, Kolo
Ubytovaní: Pod střechou
Obtížnost: lehká
Doporučené kolo: silniční, trekingové

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem, přeprava kol, 4x ubytování v komfortních apartmánových domech nad jezerem (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), polopenze formou bohatého bufetu v restauraci nad jezerem, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V rámci ubytování je volný vstup do vnitřního bazénu a sauny, taktéž lze využít bowling (na objednání na recepci).

Cena: 9,590 Kč


Diskusní fórum pro: "KORUTANY NA KOLE V POHODĚ"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu