Kalendář akcí - archiv

Houštecký cyklomaraton 2020

Pro rodiny s dětmi, handicapované a pro cyklisty, co toho letos moc nenatrénovali, máme připravený pohodový okruh dlouhý 26km. Menší děti si mohou zazávodit na našem dětském závodě Houštečáček v areálu bývalých slunečních lázní. Nejoblíbenější trať je dlouhá 62km a vede přes Kárané, Starou Lysou, Kochánky a Hlavenec. Převýšení na této trati je 280m a nejrychlejší čas loňského roku byla 1 hodina a 46 minut. I to je důvod přezdívky našeho závodu – letecký. Největší borci si střihnou královskou trať – 82km. Převýšení trasy je 580m, hlavně díky krásným pasážím v Konětopském lese. Loni tempo udával Jan Škarnitzl – závod zajel za 2 hodiny a 29 minut. V roce 2016 byl stanoven rekord této trati maratoncem Pavlem Boudným 2 hodiny a 18 minut.

Jste fanoušek cyklistiky? Nezáleží, jestli jezdíte pro radost, dobrou fyzičku, anebo pro pocit vítězství a překonání sám sebe – Houštecký cyklomaraton je pro všechny. Letošní ročník byl posunut z původního tradičního termínu v červnu na 12. září 2020.

Datum a čas akce (začátek): sobota 12. září 2020, 09:00
Datum a čas akce (konec): sobota 12. září 2020, 16:59
Místo konání: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Kraj: Středočeský kraj