Česká verze English version
Cykloserver.cz

Rekreační cesty pro cyklisty: východiska, důsledky a řešení

hermova_cestyprocykl.jpg

Další důležitá položka do knihovničky poučeného cyklisty. Kniha podává zevrubnou zprávu o stavu podpory cyklistiky v Česku a komplexně se zabývá fenoménem cyklistických stezek u nás.


Název: Rekreační cesty pro cyklisty: východiska, důsledky a řešení
Autor: Hanka Hermová
Vydavatel: ČEMBA
Orientační cena: neznámá
Rok vydání: 2008
Odkaz: http://www.cemba.cz

Bookmark and Share

Kniha žurnalistky Hany Hermové vyčerpávajícím způsobem pojednává o stavu podpory cyklistiky, potažmo cykloturistiky u nás, a to pohledem oproštěným od jakýchkoli politických, zájmových, majetkových či sociokulturních zkreslení. Podává tak první ucelenou a objektivní studii v této oblesti. Autorka nastiňuje deset dosavadních východisek, předsudků a klamných úsudků, vedoucích k výstavbě cyklostezek v současném slova smyslu, tj. k uniformním, asfaltovým a hlavně drahým pásům komunikace, rozrůstajících se kolem měst a bohužel v mnoha případech i v krajinně a ekologicky cenných lokalitách.  V návaznosti na východiska předkládá důsledky z těchto plynoucí - plýtvání penězi ze státní pokladny a z Evropských fondů, necitelné zásahy do cenných biotopů, účelové zalévání krajiny asfaltem. Řešení autorka spatřuje v intenzivnější spolupráci plánovačů, zastupitelů a starostů obcí s odborníky na rekreační úlohu cyklistiky a její sociální, kulturní a ekonomický přínos. Ideálním řešením je přizpůsobování cyklostezek jejich účelu na základě zevrubných průzkumů místních, sociologických a krajinných. Vrcholem a v zahraničí příkladem hodným následování je koncepce singletracku jako levné, trvale udržitelné, přírodě blízké a cyklisticky atraktivní stezky. -ms- Publikaci lze stáhnout ve formátu pdf ZDE >>.


Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu