Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Totálně Ztracené kobylky

9.7.2013 14:21

Po loňské velmi pozitivní zkušenosti se závodem Ztracené kobylky jsme s manželkou o účasti na letošním ročníku neváhali ani vteřinu.

Bookmark and Share

Start a zázemí se přesunulo z Liblina do Máchova mlýna, který je schopen pojmout a
uspokojit potřeby všech účastníků druhého ročníku již tradičního MTBO závodu. Pořadatelům se loňský ročník nesmírně povedl a není se čemu divit, že letos byla kapacita závodu naplněna již několik dní před startem. Dokonce ani mapnik na pučení pro nás nezbyl, takže opět přišla na řadu klasická vychytavka “mapu pod dres a jedem na kovboje”.

To samozřejmě znamenalo, že po startu a obdržení mapy jsme si sice řekli, že chceme sebrat todle, todle, tamto, jo a todleto na tý zřícenině vypadá fakt dobře, jo a na Krakovci je to moc pěkný, takže ještě tam a následně jsme vše propojili tenkou červenou linii, ale v reálu jsme po sebrání kontroly č. 2 vyrazili za jinou dvojicí, protože to je přece jasný, že musej jet tam, kam chceme i my, protože kam jinam by jeli, že jo?

No pochopitelně, že po vydupání kopce do obce Šípy jsem si uvědomil, že jsme odjeli na úplně opačnou stranu. Rozvod na místě sice neproběhl, ale dozvěděl jsem se několik novinek o svých manažersko–orientačních schopnostech.

Další kontrolu jsme sebrali u Uhrovic mlýna a valili si to dál po cestě na Chric, kde na nás čekala kontrola u turistické mapy a následně k pátému stromu v aleji u kostelíka v Dolanech u Berounky, kde se zrovna konala svatba. Na svatební koláček bylo bohužel ještě brzo, tak jsme to rovnou navalili po zelené směr Krasov. Příroda kolem Berounky je malebná a nejen výhled z ruin Krasova, ale i výšlap s kolem na zádech k němu vedoucí jsou doslova dech beroucí (obzvláště, pokud nesete na chrbátu dvě kola jako já).

Další postup jsme zvolili po kontrolách 18, 17, 19 a 14. Na posledně jmenované kontrole u vypuštěné přehrady jsme dali pauzičku a přemýšleli, kam dál. Manželce stávkovaly po třech
hodinách jízdy nohy, a tím pádem mně stávkovala manželka. Ještě jsem ji přesvědčil, že sebereme 13-ku, která leží na opravdu pěkně turistické modré, ale to bylo vše. Z této kontroly bohužel žádná přímá cesta do cíle nevedla, takže jsme tak nějak podle oka zkusili trefit směr. Že to opravdu nebyl dobrej nápad nám došlo, když jsme po půlhodině trápení vyjeli v podstatě na samém okraji mapy, pochopitelně v opačném směru, než byl původní
zamýšlený…

To už nemělo se ženou v podstatě cenu diskutovat a poslušně jsem ji tlačil směr cíl. V areálu jsme ještě na závěr dostali za správné zodpovězené otázky nějaké body k našemu skóre od Leontýnky a Brtníka (celý závod se nesl v duchu filmu “Ať žijí duchové” a
dalších bytostí. Naše trasa pochopitelně nebyla optimální a v zásadě ani neodpovídala našim výkonům. Jak zajeli jiní borci se můžete podívat třeba tady.

 

Pořadatelům opět patří dík, že dokázali připravit moc povedený závod a objednat
solidní počasí. Kontroly donutily jezdce podívat se na zajímavá místa a o to tu
přeci jde, ne? Takže napřesrok se určitě uvidíme zas. Do té doby slibuju, že
si koupím mapník a nebudu tahat mapu za dresem.

 

Jindra Volný

foto: ztracenekobylky.cz

Diskusní fórum pro: "Totálně Ztracené kobylky "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |