Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Loudání aneb čím delší závod, tím větší láska

4.6.2014 15:45

7. ročník kultovního extrémního závodu Loudání českou krajinou startuje dnes ve 22 hodin na zimním stadionu ve Slaném.

Bookmark and Share

Na startu je připraveno 60 bikerských odvážlivců, na které čeká trasa dlouhá 618 km s neskutečným převýšením přes 18 500 metrů, to vše během 4 dnů. Trasa bude odtajněna těsně před startem. Letošní Loudání přináší hned několik novinek. Tou nejpřevratnější je možnost sledování Loudalů on-line díky GPS loggerům, které všichni povezou. Tradičním hitem Loudání jsou pravidelné SMS ky od účastníků, které budou zveřejňovány zde>>>.

 

Mezi nejžhavější favority na vítězství patří samozřejmě vítězové předchozích ročníků Vašek Brož, Honza Vaculík, Jarda Semík nebo Jan Jirka. Pro zranění se bohužel nezúčastní loňský vítěz Milan Černý Blacky a poprvé v historii také vynechá několikanásobný vítěz a zakladatel závodu Milča Silný, který letos zvolil jiný závodní program. Na příčky nejvyšší určitě budou útočit i další bikeři, mimo jiné Štěpán Stránský, Robert Dobrý či Martin Vít a určitě se jako každý rok přidá někdo další. Poprvé není předem určený limit pro dojetí, ale bude vypočítán z času vítěze připočtením 30% času. Dojetí v limitu je zásadní pro získávání bodů do historické tabulky Loudání.

 

 

Letošního závodu se opět zúčastní "náš člověk", tentokrát v oboru extrémních závodů "zelenáč", Tonda Liebel. Nicméně vzhledem k tomu, jak se dokázal vypořádat se svým těžkým zraněním, nemáme strach, že by se někde na trati zlomil a odjel s brekem domů. Tady jsou jeho předstartovní dojmy:

  • Loudání – díl 0.: cestovní horečka

Představovat Loudání znamená v českých cyklistických luzích a hájích nosit dříví do lesa. O způsobu, jak se přihlašuje a o mánii, která vypukne 11.11 v 11.11.11, aby se člověk dostal na startovní listinu již zde psáno bylo. Prostě na start se nakonec postaví pouze pár statečných a vyvolených a mezi ně jsem díky Cykloserveru poprvé letos proklouznul i já. A s blížícím se dnem D roste napětí a přibývá očekávání.


V noci se mi zdál sen. Jedu Loudání. Počasí nic moc, mlha se válí po lesích, lehce mrholí, jsem mokrý skrz na skrz (to ještě nemusí být sen, že?). Je druhá noc, asi třetí hodina ranní, spím někde v krmelci a budí mě sms, že jsem první (takže je to opravdu sen). Rychle se balím, snídám rohlík s vysočinou. Za šera sedám na kolo a jedu mlhou. Hodně dlouhou jedu mlhou a všude je mokro, spousta kopců, bahna. Tlačím do nesmyslně prudkého kopce. Místy se kopec jeví jako převis. Žene mě představa, že vyhraji. Někdy k obědu se dostávám na náhorní plošinu. I když nesvítí sluníčko, všude je krásná zelená barva a jedu nádherný singltrek. Do cíle mi zbývá asi jen 100 km. V tom mě dojíždí čtyři loudalové. Ptají se mě, kde mám startovní číslo. Zjištuji, že jsem ho nechal i s GPSkou v krmelci. Budím se zpocený na lůžku.


Prostě pokud je kolo Vašim životním stylem, musí pro Vás Loudání představovat fenomén. Já se na start nemůžu dočkat. Zvědavý jsem jako opička. Coby elév se ho snažím vnímat jako výlet, který je třeba dokončit. Nenechávám se vyvést tím, že se postavím na start s ostřílenými mazáky, kteří umí kličkovat mezi blesky, hravě projíždějí nočními hvozdy plnými bubáků a po zuby ozbrojeni imbusy si poradí s každým technickým problémem. Dále se nesmím nechat znervóznit tím, co má každý z nich již letos natrénováno a jaké výsledky zajíždějí v přípravě.


Kde skončí můj neutuchající optimismus, se doufám dozvíte zde na webu v některém z dalších reportů z trati. A kdo neměl tolik štěstí jako já, aby se propašoval na start, může z pohodlí domova či kanceláře sledovat utrpení loudalů na trati. Mně osobně to připadlo vždy atraktivní. Letos pořadatelé navíc připravili horké novinky, viz výše, takže pasivní sportovní zážitek by mohl být ještě intenzivnější. 


Tolik z mé cestovní horečky. Tři dny před startem už mám tak 39. Dokonce jsem v neděli ráno vstal v pět a jel jsem se projet, z čehož přikládám foto. Ovšem po obědě jsem již spal jako špalek. Tak snad si neuříznu ostudu. Startuje se dnes večer.

 

Tonda

Diskusní fórum pro: "Loudání aneb čím delší závod, tím větší láska"

Názor Autor Datum a čas
RE: Loudání aneb čím... Paw 9. 6. 2014, 23:47

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |